Życie Podkarpackie nr 25/2017 Życie Podkarpackie nr 25/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 178/2017, Wtorek 27 czerwca 2017 r., Marii i Władysława
Opublikowano
Przemyśl
A miało być tak pięknie...
- Zastanawiam się, dlaczego właściciel terenu przy ulicy Jagiellońskiej, za przystankami, przez miejscowych zwanego małpim gajem, nic na nim nie robi. Miasto prawdopodobnie pozbyło się działki dawno temu, oddając ją w ręce prywatnego właściciela i teraz mamy tam niewykorzystane miejsce, w którym gromadzą się tak zwane niebieskie ptaki. Pełno tu śmieci, nierzadko i odchodów, bo najwidoczniej słabo oświetlone miejsce sprzyja wieczornemu załatwianiu potrzeb. Żaden obiekt tu do tej pory nie powstał, a przecież można było teren jakoś sensownie zagospodarować, choćby pod kątem rekreacji. Zadbać o zieleń, postawić ławki, nasadzić kwiatki. To naprawdę wstyd, że w centrum miasta można zastać taki nieużytek.
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Michał 83.31.36.190 19.07.2015
To straszne że tak łatwo można oddać za bezcen taki ładny kawałek ziemi w samym centrum miasta. Ci którzy się tego dopuścili a następnie co gorsze pozwolili na jego niezagospodarowanie przez tak długi okres czasu powinni ze wstydu się zrzec praw publicznych. Ale o czym mowa skoro na przeciwko równie "ładny" parking stoi a jedynym pomysłem na jego zagospodarowanie jest postawienie kolejnego blaszaka. Nie można wymagać za wiele od ludzi którym jedyne co w życiu wychodzi to zadbanie o dobro najbliższych. A miasto cóż skoro przetrwało tysiąc lat to przetrwa i tych ludzi. Może następcy będą prawdziwymi pasjonatami miasta a miasto odzyska dzięki nim dawny blask czego sobie i wszystkim mieszkańcom życzę.  
user
Zbychu 178.42.225.128 20.07.2015

Cieszcie się przemyślanie, że paru urzędników magistratu miało przysłowiowe jaja i nie dopuściło do wycinki drzew, jak tego chciała władza, bo byście mieli pustynię w tym miejscu. 

user
pOla 46.215.26.56 20.07.2015
Przez długi czas na tym terenie znajdowała się (a może i nadal jeszcze tam jest) tablica z napisem "Już wkrótce powstanie tu centrum handlowe" lub coś w tym rodzaju. Otwarcie kolejnego wielkopowierzchniowego obiektu w tym mieście, ba w ścisłym jego centrum było by "samobójem" dla inwestora na tle zmniejszającej się liczby mieszkańców. Kto by miał kupować w tej  "nowej" galerii ?
 Inną sprawą są drzewka, robaczki, rybki, zwierzaczki ... , a "człowieki" niech jadą za pracą jak najdalej, gdzie indziej. Jakie inwestycje, nowe ? Zakłady produkcyjne ? Hola-hola, będzie duże zamieszanie w "układzie" - zablokować !
Sonda
Czy uważasz, że kierowcy powinni mieć możliwość parkowania w ścisłym centrum Twojego miasta?
  • Tak, wszędzie, miejsc parkingowych i tak brakuje
  • Powinno być tylko kilka wyznaczonych miejsc na uboczu
  • Nie, starówka powinna być wolna od pojazdów
  • Nie mam zdania
nr 25/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium