Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2017, Piątek 20 października 2017 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Przemyśl
Chodnik jest dla pieszych
– Na ulicy Mniszej, przy murze, często parkują miejscowi kierowcy. Mimo widocznego zakazu parkowania zajmują chodnik, uniemożliwiając swobodne przejście przechodniom. Bywa, że zajeżdżający tu robią sobie przy okazji porządki, opróżniając samochodowe popielniczki i wyrzucając ich zawartość na chodnik. Strażnicy miejscy czasami reagują na takie zwyczaje kierowców, ale i tak nie na długo jest spokój. Odjadą jedni, przyjadą kolejni i tak to się kręci. A przecież są na tej ulicy wydzielone miejsca parkingowe. Dlatego apeluję do kierowców: chodnik jest dla pieszych!
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
opalinskiego 79.188.221.218 07.06.2015

chodniki na Kazanowie to jeden wielki parking-może ktos sie zainteresuje ze nie mozna normalnie przejsc chodnikiem!!do działania Straży Miejska!!

user
przemo 31.183.194.205 09.06.2015

Tak jest w całym tym popieprzonym mieście. A pały i SM totalnie zlewają temat, przejeżdżając obojętnie obok dziesiątków takich miejsc i dopiero po telefonie na nr 997 lub 986 czasem łaskawie zareagują (choć zwykle próbują się wymigać i zwalić swój psi obowiązek dbania o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego na tę drugą formację). Z własnej inicjatywy NIGDY nie zatrzymają radiowozu przy chamsko zaparkowanym na trawniku pojeździe (vide ul. Węgierska, Wybrzeże JPII, etc.), zastawionym autami chodniku (vide ul. Waygarta, Węgierska vis a vis sklepu Żabka, etc.) ni też nie pofatygują się do wypisania mandatu chamowi parkującemu na ścieżce rowerowej (vide ul. Lwowska vis a vis skarbówki). Próżno też oczekiwać samodzielnej i niewymuszonej telefonem reakcji "stróżów prawa" na cowieczorne zaśmiecanie betonowych schodów wiodących nad San po obu jego stronach.

Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium