Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
Przepisy a spokój mieszkańców
– Jestem mieszkańcem osiedla przy Ofiar Katynia. Nie tylko ja, ale i wszyscy mieszkający tu muszą się liczyć z takimi niedogodnościami, jak wzmożony ruch na pobliskim, żelaznym moście i wiążący się z nim hałas. I do tego już się przyzwyczailiśmy. Jest jednak inny problem związany z zakłócaniem ciszy nocnej, który można próbować rozwiązać.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.

Otóż nocą bardzo często pojazdy uprzywilejowane typu karetka pogotowia jeżdżą tędy na sygnałach, co stawia człowieka na równe nogi. A według mnie po godzinie 22 kierowcy takich pojazdów mogą się ograniczyć wyłącznie do sygnałów świetlnych, tym bardziej, że ulica jest wtedy praktycznie pusta. Ostatnio pogotowie mknęło pod oknami około 1 w nocy z włączonymi sygnałami dźwiękowymi. Tymczasem z mojej wiedzy wynika, że obecnie obowiązujące przepisy nie wskazują konkretnych przypadków, w których należy użyć takich sygnałów, zatem w porze nocnej, kiedy jest prawie pusto, można by się ograniczyć wyłącznie do tych świetlnych. Ocena sytuacji powinna należeć do kierowcy – sugeruje mieszkaniec.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
pan 185.38.225.8 13.07.2019

Brak wiedzy o przepisach ruchu drogowego 

user
Somsiad 79.106.225.154 13.07.2019

Z całym szacunkiem.... Jeżeli karetka, straż bądź policja jadą na sygnale to nie dla własnego widzi mi się... Ale jak to mówią... Złej baletnicy przeszkadza....

user
mk 91.193.208.66 18.07.2019

Nie chcę być złośliwy  panie   "mieszkańcu ", ale  już niedługo  możesz potrzebować i ty  takiej nocnej wizyty . I proponuje ,ażeby karetka wyłączyła  sygnał dżwiękowy i  podporządkowała się  w pełni  przepisom ruchu drogowego  , łącznie  z udzielaniem  pierwszeństwa przejazdu    dla samochodów  będących  na    głównych drogach  , z  zatrzymaniem się przed znakiem "STOP' I INNYM TEGO TYPU OBOSTRZENIOM .  Skutkiem tego będzie póżniejszy przyjazd do " mieszkańca", A BYĆ MOŻE  ZBYT PÓŻNY PRZYJAZD , TO MOŻE " MIESZKANIEC" - JEŚLI BĘDZIE  JESZCZE ŻYŁ  ', ZROZUMIE JAK TO DZIAŁA.

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium