Życie Podkarpackie nr 30/2017 Życie Podkarpackie nr 30/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 207/2017, Środa 26 lipca 2017 r., Anny i Mirosławy
Opublikowano
Przemyśl
Niedbałe parkowanie
– Jestem częstym gościem przemyskiej „skarbówki” i niemal za każdym razem, kiedy tam bywam, odnoszę wrażenie, że kierowcy, parkując na parkingu przed tą instytucją, myślą wyłącznie o sobie, nie bacząc na innych, którzy również będą chcieli zostawić auto w tym samym miejscu.
Chodzi mi o sposób parkowania samochodów. Na wydzielonych miejscach parkingowych wielu zmotoryzowanych, zamiast na ukos, ustawia auto wzdłuż, uniemożliwiając w ten sposób zmieszczenie się większej ilości pojazdów. Dziś parkowanie w naszym mieście to w ogóle ogromny problem, dlatego myślę, że każdy właściciel czterech kółek, parkując, powinien myśleć też o innych. A bywa, że właściciele aut, parkując niedbale, zamiast jednego, zajmują półtora miejsca parkingowego albo nie dosuwają się do sąsiadujących samochodów, tak, by umożliwić pozostawienie pojazdu jeszcze jednemu kierowcy. Tymczasem każdy metr jest cenny! – apeluje przemyślanin.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
rowerowy jeździec 212.106.18.201 29.04.2015

Natomiast gdy ja mijam skarbówkę, to prawie zawsze wykonuję telefon do SM lub na policję w celu mandatowania ignorantów parkujących na ścieżce rowerowej.

user
hmm... 83.17.21.107 29.04.2015
W jaki sposób parkować w tamtym miejscu informuje tabliczka T-30a przy znaku D-18, więc każdy inny sposób parkowania jest łamaniem przepisów ruchu drogowego. W końcu parking przy US trochę się ucywilizował bo to co było przedtem wołało o pomstę do nieba. A szanownemu przemyślaninowi radzę by porzucił swoje buraczane nawyki parkowania jak popadnie i jeśli ma problemy z zaparkowaniem zawsze zostaje płatny za jedyne 2 zł/h parking przy MZK.
Sonda
Jak oceniasz postawę prezydenta Dudy w sprawie ustaw dotyczących sądownictwa?
  • Jestem zadowolony/a z podwójnego weta
  • To tylko połowiczny sukces, brakuje zawetowania 3 ustawy
  • Prezydent nie powinien wetować ustaw
nr 30/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium