Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl
Setne urodziny bez gratulacji
– Niedawno moja matka, rodowita przemyślanka, od zawsze zakochana w tym mieście, świętowała setne urodziny. Tak wyjątkowa okoliczność to ogromne przeżycie dla całej rodziny. Liczyliśmy, że urząd miasta prowadzi ewidencję mieszkańców i orientuje się w tym, czy jest ktoś, kto dożył tak sędziwego wieku.

Okazało się, że nikt tego nie pilotuje i żeby gościć u siebie delegację z urzędu lub otrzymać pisemne gratulacje, należy się wcześniej samemu o to zatroszczyć, czyli o fakcie służby prezydenckie poinformować. Trochę to dla mnie niezrozumiałe, tym bardziej że list gratulacyjny z życzeniami kolejnych stu lat życia na adres jubilatki dotarł aż ze stolicy: od pani premier i z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mała rzecz, a cieszy. Okazuje się, że można. Na pytanie, dlaczego u nas urząd nie wychodzi z taką inicjatywą, usłyszałam, że w stolicy mają pełną komputeryzację. Myślę, że w naszym mieście takie okazje, jak setne urodziny mieszkańca, nie zdarzają się non stop, więc można by pilnować takich dat, na przykład przy pomocy danych ewidencyjnych dotyczących liczby ludności czy pochodzących z wydawanych przez referat urzędu miasta dowodów osobistych. Na pewno byłaby to mile widziana inicjatywa – podsumowuje mieszkanka.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
GOSC 178.43.102.199 20.04.2015

U NAS  SZANOWNY URZAD SPI I CZEKA AZ DO NICH SIE LASKAWIE PRZYJDZIE  I POINFORMUJE O SPRAWIE TO WIELKI  WSTYD WSTYD WSTYD ZE STRONY PRZEMYSKIEGO URZEDU

user
fis 31.128.12.45 21.04.2015

Tak Panie Choma, tak działa urząd i Pana podwładni.....

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Chcesz dodać własne ogłoszenie?
Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo.
Dodaj ogłoszenie