Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2017, Czwartek 23 lutego 2017 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Przemyśl
Lepiej zabiegać niż czekać na przykre skutki
– Jadąc od ulicy Wysockiego w dół, po prawej stronie nie sposób nie zauważyć obeschniętego drzewa, które – moim zdaniem – przy dużych ulewach czy porywach wiatru może stwarzać zagrożenie dla przechodniów. Grube konary są pozbawione kory i sprawiają wrażenie, jakby przy większym podmuchu miały się oderwać.
Myślę, że stosowna instytucja miejska zajmująca się zielenią w mieście powinna się mu przyjrzeć, bo jeśli moje obserwacje znalazłyby potwierdzenie, lepiej byłoby szybko zadziałać, zamiast czekać na jakieś nieszczęście. Tym bardziej że jedno ze starych drzew już runęło kiedyś w tym rejonie na drogę.
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mietek 195.117.119.2 14.10.2016

chodzi o suchą akację, na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i chrzanowskiej! ten suchostan wisi nad sama jezdnią, na przeciw wejścia do szkółki z krzewami.

user
soia 94.40.75.11 15.10.2016

Pisałem o tym już chyba parę razy, jednakowoż napiszę jeszcze raz, gdyż co poniektórzy w dalszym ciągu nie mogą skumać paru rzeczy. Tak więc zrozumcie w końcu,  iż urzędowe karakany mają te spróchniałe gałęzie i wasze bezpieczeństwo głęboko w dupie. Mało tego, tutaj właśnie o to chodzi, żeby ta gałąź czy całe drzewo zgruchotało komuś karczydło, to w najlepszym razie, a w najgorszym żeby skasowało komuś furacza itp. Gdyż po takim czymś będą ciąć jak leci i pierdolić farmazony, że wszystkie te drzewa stanowią domniemane zagrożenie, a faktycznie na sto wyciętych może usną jedno, które stanowiło rzeczywiste zagrożenie i to przypadkowo.

user
soia 94.40.75.11 15.10.2016

Zresztą, co nie mniej istotne, te spróchniałe gałęzie czy całe drzewa mają znikomą wartość rynkową oraz słabo i krótko jarają się w kominkach lokalnych kacyków, także  nie będą dzwonić do pana Zbyszka żeby się brał za to.

user
rtu 31.175.90.229 16.10.2016

Panie kochany tnie się zdrowe bo dobrze się palą w kominkach , próchno nie przedstawia żadnej wartości .

Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium