Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Jarosław
Brązowy medal dla łuczniczek z Jarosławia
Zawodniczki UKS TRAMP, działającego przy ZSTiO w Jarosławiu, wywalczyły tytuł drugiego wicemistrza podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie. Zawody odbyły się w Dobrczy koło Bydgoszczy w dniach 29 – 31 lipca 2016. Wzięło w nich udział 176 zawodników i zawodniczek z całego kraju, a wśród nich 5-osobowa ekipa z Jarosławia.
Drużyna II wicemistrzyń, od lewej stoją: Natalia Marcinkiewicz, Jagoda Siry, Agata Osuch, trener Wiesław Kutyła.

– Zespół TRAMPU w składzie Natalia Marcinkiewicz, Agata Osuch i Jagoda Siry w drodze po medal pokonał ekipę z Dąbrowy Tarnowskiej, następnie rówieśniczki z Krakowa. Niestety w walce o finał nasze dziewczyny musiały uznać wyższość drużyny z Rudy Śląskiej – informuje Kancelaria Burmistrza Jarosławia.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej zaprezentowała się Agata Osuch, która ostatecznie zajęła miejsce szóste, ulegając w ćwierćfinale późniejszej mistrzyni. Dobry występ zanotowała również Natalia Marcinkiewicz, która dopiero w 1/8 finału uległa wyżej notowanej zawodniczce z Warszawy. Jagoda Siry i Ryszard Topolnicki zakończyli swoje zmagania na 1/16 finału, a Szymon Turko na 1/32 finału. Natalia Marcinkiewicz i Jagoda Siry dostały również nominację do kadry Polski juniorek młodszych.