Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 156/2020, Czwartek 4 czerwca 2020 r., Karola i Franciszka
Opublikowano
Jarosław
Znakomite „sokoły” na Słowacji
KICKBOXING. 20 i 21 lutego br. 4-osobowa reprezentacja KSW „Sokół” Jarosław wzięła udział w Międzynarodowym Pucharze Słowacji w kickboxingu. Podopieczni Jacka Bronowskiego spisali się znakomicie, przywożąc do domu sześć medali.
Znakomite „sokoły” na Słowacji
fot. ze zbiorów własnych
Do turnieju zgłosiło się ponad 600 zawodników z prawie 100 klubów reprezentujących 10 państw. Rywalizacja toczyła się na dwóch ringach i sześciu matach tatami w pięciu formułach kickboxingu, we wszystkich kategoriach wiekowych. Jarosławski Sokół reprezentowali: Eryk Białowąs, Paweł Mielnicki, Daniel Kulikowski i Michał Ośmak. Wszyscy zakończyli swoje występy na podium!

Najlepiej zaprezentował się E. Białowąs, zdobywając złoty medal w formule full contact w wadze 86 kg (seniorzy) i medal brązowy w formule K-1 (91 kg, seniorzy). Nieznacznie gorzej wypadł debiutant D. Kulikowski, który wywalczył srebrny medal w formule kick light (89 kg, seniorzy). 

Z kolei Paweł Mielnicki wywalczył dwa brązowe medale, jeden w formule full contact, a drugi w formule K-1 (67 kg, seniorzy). Brązowy krążek przypadł także M. Ośmakowi w formule kick light (74 kg, seniorzy). – Wyjazd i występ na Słowacji okazał się bardzo owocny. Tak jeśli chodzi o wyniki sportowe, jak i zdobyte doświadczenie na arenie międzynarodowej. Była to pierwsza tak duża impreza sportowa, którą moi zawodnicy mieli okazję przeżyć, ale na pewno nie ostatnia. Już za niespełna miesiąc odbędzie się jeden z najważniejszych turniejów w Polsce – mistrzostwa kraju w prestiżowej formule low kick. Tam również będziemy starali się pokazać z najlepszej strony – zapewnił trener KSW „Sokół” Jacek Bronowski.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium