Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Przeworsk, Huelve
Strażak, który biega z rakietką
W dniach 11-19 czerwca w hiszpańskiej miejscowości Huelve odbyły się Mistrzostwa Europy Strażaków i Policjantów. Polskę reprezentowali czterej strażacy z Podkarpacia, wśród nich sekc. Tomasz Jurkiewicz z KP PSP w Przeworsku. Zawodnicy zdobyli w sumie 4 medale w tenisie stołowym i 1 w lekkoatletyce
fot. ze zbiorów Tomasz Jurkiewicza
Asp. Krzysztof Marcinkowski (KM PSP Rzeszów), sekc. Tomasz Jurkiewicz (KP PSP Przeworsk) i asp. Sebastian Lubaś (KM PSP Rzeszów) zdobyli 4 medale w tenisie stołowym.

Sekc. Tomasz Jurkiewicz jest zawodowym strażakiem od ośmiu lat. Zdecydowanie wcześniej zaczął swoją przygodę z tenisem stołowym, dokładnie w szóstej klasie szkoły podstawowej.

– Zacząłem dosyć późno, powinienem już w wieku 7 –  8 lat. Zawsze lubiłem pograć w tenisa, ale nie wiedziałem, że jest sekcja w Przeworsku. Namówili mnie koledzy, zaprowadzili na trening i od razu mi się spodobało – mówi sekc. Tomasz Jurkiewicz.

Od 1997 r. reprezentował barwy Orła Przeworsk. – W 1998 roku uczestniczyłem w rozgrywkach 3 ligi jako junior. Wspólnie z kolegami z drużyny wywalczyliśmy awans do 2 ligi, gdzie graliśmy 2 sezony z rzędu (1999 – 2000). W tym okresie braliśmy udział w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, zdobywając wysokie lokaty. Byliśmy czołowymi juniorami w województwie i niejednokrotnie medalistami mistrzostw województwa. Ja ostatni rok juniora skończyłem jako mistrz województwa podkarpackiego (2000 r. – przyp. aut.). Wszystkie nasze sukcesy zawdzięczamy śp. Witoldowi Rolskiemu, który od zawsze prowadził tenis stołowy w Przeworsku. Naszym marzeniem jest odbudować lokalny tenis stołowy i kontynuować to wspaniałe dzieło, które zaczął – wyznaje T. Jurkiewicz. Tenisista reprezentował też m.in. kluby AZS Rzeszów i Strzelec Frysztak, z którymi awansował do I ligi. Obecnie reprezentuje trzecioligowy klub Strażak Pruchnik.

fot. ze zbiorów Tomasz Jurkiewicza
Na Mistrzostwach Europy Strażaków i Policjantów Tomasz Jurkiewicz zdobył srebrny medal w tenisie stołowym w kat. 40.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
znany 31.209.252.155 07.07.2016

moje gratulacje Tomek...a co do tego reaktywowania tenisa stołowego w Przeworsku,nie mam pojęcia dlaczego do tej pory nikt nic z tym nie robi,a mamy takie tradycje....chociażby dla samego św.pamięci Pana Witolda...

user
wargaz 91.223.175.59 11.07.2016

Brawo Bicek pozdrowienia z Rzeszowa...

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium