Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Leszek Eliński ponownie prezesem Polonii Przemyśl
W siedzibie biura poselskiego posła Wojciecha Bakuna w Przemyślu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Miejskiego Klubu Sportowego Polonia. Prezesem klubu pozostał Leszek Eliński.
fot. ze zbiorów własnych
Leszek Eliński (pierwszy z lewej) został ponownie wybrany na prezesa MKS Polonia Przemyśl.

Leszek Eliński kieruje Polonią od marca 2015 r., kiedy został wybrany na prezesa po rezygnacji za tej funkcji Adama Lisowca. W skład nowego zarządu weszli ponadto: Mariusz Banaś (wiceprezes), Paweł Polański (wiceprezes, sekretarz), Bartłomiej Marczyk i Franciszek Rodzeń (obaj członkowie). Wybrano także komisję rewizyjną, w skład której weszli: Ryszard Kogutkiewicz, Robert Wróbel i Paweł Żurawski.

Warto dodać, że podczas walnego Stowarzyszenie Kibiców Polonii Przemyśl złożyło wniosek o odebranie A. Lisowcowi tytułu honorowego prezesa klubu. Argumentacją była niegospodarność i doprowadzenie klubu do 2,5-milionowego długu. A. Lisowiec w latach 2005 – 2015 był również pracownikiem klubu czego wyraźnie zabrania statut (jak wyliczyli wnioskodawcy, koszt jego utrzymania w tym okresie to ok. 300 tys. zł). Większość z 31 głosujących delegatów opowiedziała się „za” odebraniem tytułu.

Klub spłacił już większość długów. Spłaca także 700 tys. zł kredytu. W Polonii funkcjonują obecnie dwie sekcje – piłki nożnej i szachów.

6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
miłośnik piłki 31.183.212.65 18.06.2016

Czy to się kiedyś skończy??? Cały czas te same gęby, bez pomysłu na prowadzenie klubu czy program naprawczy. Na poprzednich wyborach , gdy nadawali tytuł honorowego prezesa p. Lisowcowi to nie wiedzieli o jego niegospodarności i zaciągniętych długach? Kpina.

user
kasander 31.183.243.114 18.06.2016

>>Argumentacją była niegospodarność i doprowadzenie klubu do 2,5-milionowego długu.<<

>>był również pracownikiem klubu czego wyraźnie zabrania statut (jak wyliczyli wnioskodawcy, koszt jego utrzymania w tym okresie to ok. 300 tys. zł<<

Dlaczego w takim razie ta kanalia jeszcze nie siedzi?
Kto z prokuratorów go kryje? To tajemnica poliszynela.
Jeszcze niedawno w wywiadzie dla Życia zaklinał się że on pracuje społecznie.
To są na początek dwa paragrafy: oszustwo (wprowadzenie w błąd opinii publicznej) oraz niegospodarność.
Jutro o 5.59 powinni po niego przyjść.
Oj ...rozmarzyłem się.

user
cccp 90.206.116.54 13:58:09 20-06-2016

W Przemyslu funkcjonuje uklad zamkniety.Niech oddaje te 300tys i spierdala z miasta.A na koniec wybatozyc dziada na rynku w bialy dzien tak dla przykladu.

user
kasander 31.183.243.114 18:18:24 20-06-2016

To by było za proste.
Z odsetkami od 2005 roku to by było jakieś 500 tys.
To by załatwiało tylko naprawienie szkód.

Pozostaje kara za przestępstwo niegospodarności i oszustwa i to nie tylko na niwie klubu Polonia.
A obecny prezes tyle lat siedząc obok tej kanalii, to co rżnie głupa - nie wiedział nic o przekrętach?
To z niego była "dupa a nie wice".

Też należałoby wybatożyć i wyekspediować trochę dalej na wschód.

Razem z panem prokuratorem .... i radcą..... .

user
Yogi 95.49.155.246 21.06.2016

KPINA !!! 
Odebranie tytułu który został mu przyznany mu na wniosek jego kolegi (pracownika) Dudy !!! Duda był przewodniczącym komisji rewizyjnej czego wyraźnie zabrania statut !!! W tym Klubie potrzeba prokuratora !!! Józef Lewicki też przez wiele lat był w tym bagnie i powinien dużo powiedzieć !!! 
Tam jest na 100 % mnóstwo wałków np. lewe faktury, lub sprzedaż basenu za symboliczną złotówkę. 
WZYWAM PROKURATURĘ ABY ZAJĘŁA SIĘ TYM TEMATEM !!! 

user
polon. 83.31.96.37 25.06.2016

Bądźmy poważni , przecież Leszek E. przez lata był wiceprezesem czyli zastępcą Adama L (Czerupy). Podobnie inni teraz nic niewiedzący o wszystkich wydatkach klubu,   doskonale wiedzieli. Nie rozumiem tego udawania "greka"  czy głupich że tylko winny Adam , a gdzie reszta spółki , czyżby sami nowi , dobra zmiana ?  Naprawdę żałosne udawanie , ale pomijając to nędzne odwoływanie ,  żalem wspominam Polonię zawsze biedną , przeważnie 3-cio  ligową ale wielosekcyjną gdzie młodzież doskonale się sportowo wyżywała , A teraz wszyscy telewizja i gry komputerowe , rośną kolejne pokolenia kalek i same tłuste niedojdy. Wstyd , Polonia jedno sekcyjna , a zapomniałem są jeszcze szachy. Szkoda słów i nerwów , szczególnie gdy przechodząc obok boiska widzę te trybuny.  W Rzeszowie , Mielcu , Tarnobrzegu, Stalowej  i innych  często wsiach mogą coś zrobić a w Przemyślu jak zwykle wielkie gówno , nawet prostych ławek czy tych obecnie modnych plastikowych krzesełek.  

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium