Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
Cenne treningi młodych Niedźwiedzi
W Żurawicy odbył się obóz treningowy zorganizowany przez Klub Futbolu Amerykańskiego Young Bears Przemyśl, w którym wzięło udział blisko 50 zawodników oraz 15 trenerów, w tym goście specjalni ze Stanów Zjednoczonych.
fot. ze zbiorów własnych
Cała grupa trenujących na stadionie Żurawianki w Żurawicy na wspólnym zdjęciu.

W obozie, oprócz miejscowych, wzięli również udział zawodnicy Kraków Kings, brązowi medaliści ostatnich Mistrzostw Polski. – Podobnie jak przed rokiem, również w tym sezonie z Królami spotkamy się w rundzie zasadniczej w tej samej dywizji. Rywalizujemy na boisku o awans, ale przed sezonem postanowiliśmy zacieśnić współpracę na poziomie szkolenia. Przez dwa dni z naszymi młodymi zawodnikami pracowało łącznie aż piętnastu trenerów, w tym trzech reprezentantów Polski oraz nasi specjalni goście z Southeastern Oklahoma State University – powiedział prezes przemyskich Bearsów Bartosz Wardęga.
Pierwszego dnia obozu na obiekcie Żurawianki odbyły się dwa treningi pozycyjne, w których zawodnicy pracowali nad indywidualnymi technikami. Natomiast drugiego odbył się mecz kontrolny, w którym nieoczekiwanie lepsi okazali się gospodarze. Młode Niedźwiedzie zwyciężyły 28:26.
– Cieszę się, że mieliśmy możliwość trenować z jedną z najlepszych młodzieżowych drużyn w Polsce. Wiedza przekazana przez amerykańskich i polskich trenerów przyczyni się do rozwoju naszej sekcji – stwierdził B. Wardęga.
Warto dodać, że obóz odbył się dzięki pomocy wójta gminy Żurawica Krzysztofa Składowskiego, dyrektora Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy Jana Semkowa oraz LKS Żurawianka.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium