Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Motosport w vipowskim wydaniu
Zacięta rywalizacja, megadawka sportowych emocji, dreszcz ryzyka i radość z wygranej – to najważniejsze elementy niedzielnych, vipowskich zmagań na przemyskim torze kartingowym Kroskart. II Grand Prix Formuły 1 Gokartów za nami. Nie zabrakło mocnych wrażeń. 15 uczestnikom wyścigów udało się skutecznie podnieść poziom adrenaliny widzom zgromadzonym na trybunach.
fot. zbiory własne
Na pierwszym planie st. chor. SG Anna Michalska. Na plecach czuła oddech przedstawicielki strażackiej braci Sylwii Grzybowskiej. Obie panie były finalistkami wyścigów, ostatecznie pierwsza zanotowała 4. lokatę (z czasem 24,824 s), a druga z wymienionych została niekwestionowaną zwyciężczynią 2. odsłony Grand Prix Formuły 1 Gokartów.

Kartingowe popisy VIP-ów, podobnie jak rok temu, rozegrane zostały w dwóch kategoriach. Osobno o tytuł króla toru rywalizowali panowie. W rolę kierowców wyścigowych wcielili się: prezydent Przemyśla Robert Choma, poseł RP Wojciech Bakun, komendant miejski policji w Przemyślu mł. insp. Wojciech Kiełtyka, rzecznik prasowy przemyskiego zakładu karnego kpt. Arkadiusz Skafiriak, szef firmy Eurobus Mariusz Franków, właściciel Auto Moto Fan Robert Żero oraz szer. Kamil Kaciuba z 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy. W popisach na torze panom nie ustępowała płeć piękna. Tegoroczną listę zawodniczek otworzyła posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS), obok której o zaszczytny tytuł mistrzyni toru rywalizowały: Małgorzata Gudzelak (POSiR), Marzena Semeniuk (Centrum Języków Obcych „Student”), st. chor. SG Anna Michalska, mł. asp. Małgorzata Czechowska z KMP w Przemyślu, sekcyjny Sylwia Grzybowska z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu, szer. Honorata Płonka z 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz zastępca kierownika Oddziału Celnego w Korczowej podkom. Aneta Łomańska-Grzegorzak.

fot. zbiory własne

Kobiety z charakterem

Na torze pierwszeństwo miały panie, dlatego to one rozpoczęły rywalizację. Po przejeździe próbnym i instruktażu odebranym od menager toru Małgorzaty Baran oraz głównego sędziego zawodów Grzegorza Musza odbyły sesję eliminacyjną, rywalizując w systemie czwórkowym. Z obu ścigających się ze sobą czwórek pań wyłoniono po dwie reprezentantki z najlepszymi czasami, które przeszły do rundy finałowej. I tak w finale ostatecznie 

zmierzyły się: Sylwia Grzybowska, Małgorzata Czechowska, Honorata Płonka i Anna Michalska.  Cztery kobiety z charakterem wycisnęły z gokartów, ile tylko się dało, nie oszczędzając ułożonego z opon toru przejazdu. Najlepszy wynik zanotowała reprezentantka PSP w Przemyślu Sylwia Grzybowska, uzyskując czas 22,862 s. Drugie miejsce na podium zajęła przedstawicielka przemyskiej policji Małgorzata Czechowska (23,034 s), a trzecim wynikiem mogła pochwalić się przedstawicielka żołnierskiej braci Honorata Płonka (23,843 s).
fot. zbiory własne

Męska jazda

Motoryzacja to domena mężczyzn, dlatego panowie startujący w wyścigach bardzo szybko poczuli ducha rywalizacji. Karting w męskim wydaniu to była naprawdę ostra jazda, zawodnikom zdarzało się przechylić na bok i pokonać fragment toru jedynie na dwóch kołach. Panowie po jeździe próbnej przystąpili do sesji eliminacyjnej na wylosowanych gokartach.


Dwie czwórkowe rywalizacje wyłoniły 4 finalistów (po dwóch zawodników z każdej czwórki). W finale zmierzyli się: Kamil Kaciuba, Mariusz Franków, Arkadiusz Skafiriak i Robert Żero. Po główne trofeum sięgnął pierwszy z wymienionych, osiągając najlepszy czas (21,043 s). Drugi w tej zaciętej rywalizacji był Mariusz Franków z czasem 21,822 s, a na trzeci stopień podium wskoczył Arkadiusz Skafiriak (22,818 s). 
fot. zbiory własne
Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy!
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Fanka 83.14.14.139 10.06.2016

Sywia mistrz! 

user
m37 195.246.216.216 15.06.2016

Jakie miasto takie VIP-y ;)

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium