Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław, Lubaczów, Przeworsk
Krzysztof Gierczak i Paweł Strzępek najpopularniejszymi sportowcami 2015 roku
41. KONKURS-PLEBISCYT CZYTELNIKÓW ŻYCIA PODKARPACKIEGO NA 10 NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW 2015 ROKU Po raz trzeci z rzędu do gościnnego Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu zaprosiliśmy najpopularniejszych sportowców 2015 roku, by podziękować im za trud, wysiłek, emocje jakich dostarczyli sympatykom sportu w ubiegłym roku.
fot. zbiory własne

W uroczystości zakończenia 41. Konkursu-Plebiscytu Czytelników ŻP na 10 Najpopularniejszych Sportowców uczestniczyli ci, na których czytelnicy i sympatycy sportu najczęściej oddawali swój głos SMS-em lub na kuponie konkursowym.

41. konkurs-plebiscyt rozpoczął się 16 grudnia ub.r. i trwał do 31 stycznia br. Plebiscyt za 2015 rok był kontynuacją pomysłu lokalnego tygodnika, jaki zrodził się rok po ukazaniu się pierwszego numeru Życia Przemyskiego. Pierwszy raz głosowano na najlepszych sportowców miasta Przemyśla w 1968 roku. Początkowo idea organizacji sportowych plebiscytów była kontynuowana z przerwami, w tym z dwuletnią w latach 1980 i 1981. Od 1982 r. konkurs-plebiscyt na najlepszych-najpopularniejszych sportowców roku stał się imprezą, której zadaniem jest popularyzacja sportu i jego poszczególnych dyscyplin.

Ta idea nieprzerwanie towarzyszy plebiscytowi. Wyrażana jest nominacjami sportowców, jakie przed ogłoszeniem konkursu głównego dokonują czytelnicy i sympatycy sportu. Organem, który zbiera propozycje, organizuje sam konkurs jest specjalnie powołana Kapituła Plebiscytu. Jej zadaniem jest realizacja pomysłów, wniosków jakie czytelnicy, sympatycy sportu, kibice przekazują organizatorom i dlatego konkurs nazywany jest konkursem „Czytelników Życia Podkarpackiego” (wcześniej Życia Przemyskiego). Kapituła zabezpiecza jedynie techniczną obsługę.

Plebiscyt żyje propozycjami

W poprzednich konkursach zawsze reagowaliśmy na wnioski czytelników, stąd zmienna była formuła organizacyjna, która często ulegała zmianom i modyfikacjom. Dotyczyły one liczby nominowanych sportowców, zasad głosowania czy zasad liczenia głosów. W 41. konkursie-plebiscycie pojawiła się kolejna zmiana, którą zaproponowali sympatycy sportu. Zaproponowali, aby rozdzielić punktową rywalizację i ustanowić kategorię „junior” i „senior”. Tak też uczyniliśmy. Korzystając z pomocy sympatyków sportu , na podstawie sportowych wyników za 2015 rok ustaliliśmy dwie kategorie. Do 41. konkursu-plebiscytu nominowano 50 sportowców kategorii „junior” i 57 w kategorii „senior”.

Dodatkowy element rywalizacji to pomysł kapituły plebiscytu, by wyłonić spośród  wszystkich nominowanych najpopularniejszych sportowców w powiatach. Uznaliśmy, że będzie to wypełnienie naszych sportowych powinności jako gazety w stosunku do jednostek samorządowych, na terenie których działamy.

Zakończenie początkiem nowego etapu

9 lutego br. w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskim zakończyliśmy kolejny etap realizacji naszej idei promowania lokalnego sportu, poszczególnych dyscyplin i sportowców. W dniu podsumowania ogłosiliśmy wyniki głosowania. Tak jak w sporcie – ktoś musiał wygrać, być na kolejnych miejscach, ale każdy sportowiec nominowany do tego konkursu wykonał kawałek dobrej roboty na rzecz promocji sportu i swojej dyscypliny. I za to należą się im słowa podziękowania. Tu wszyscy sportowcy są wygrani. Gorące podziękowania należą się wszystkim tym, którzy wzięli czynny udział w konkursie, na kolejnych etapach jego trwania. Zarówno na etapie nominowania, jak i głosowania. Tych czynie biorących udział w plebiscycie było sporo. Wprawdzie nie ścigamy się w rekordach, ale 9 tys. 263 SMS-y i ponad 5 tysięcy kuponów potwierdza, że jest sens organizacji tego typu sportowego przedsięwzięcia. Marzy nam się, aby każdego roku, dzień ogłoszenia wyników plebiscytu był świętem sportu w regionie.

41. konkurs-plebiscyt 9 lutego br. przeszedł do historii, a nową sportową historię tworzyć będą już nowe wydarzenia i wyniki bieżącego roku. Zachęcamy wszystkich sympatyków sportu do towarzyszenia sportowcom w ich rywalizacji w halach i na boiskach w całym 2016 roku.

Najpopularniejsi Sportowcy 2015 roku

w powiatach

Kategoria Junior

Miasto Przemyśl – PAWEŁ STRZĘPEK (koszykówka; Niedźwiadki-Hensfort Przemyśl)

Powiat jarosławski – ANNA BRZYSKA (tenis stołowy, Kolping Jarosław)

Powiat lubaczowski – JAKUB GAZDA (warcaby; Unia Horyniec Zdrój)

Powiat przemyski – MIŁOSZ SROKA (tenis ziemny; Ujkowice)

Powiat przeworski – KAROL HUBA (biegi na orientację; UKS Azymut Dębów)

 

Kategoria Senior

Miasto Przemyśl – KRZYSZTOF GIERCZAK (kolarstwo górskie i przełajowe, Olimpionik Przemyśl)

Powiat jarosławski – MACIEJ TOMASZEWSKI (lekkoatletyka; JBG Jarosław)

Powiat lubaczowski – ŁUKASZ WRONOWSKI (kicboxing; Game Over Lubaczów)

Powiat przemyski – JAN CZĄSTKA (lekkoatleta; Ujkowice)

Powiat przeworski – PAWEŁ PIĄTEK (piłka nożna; Orzeł Przeworsk) 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ola 5.172.235.28 16.02.2016

Najwyższy czas wyrzucić te leśne dziadki ze sportu ,może wtedy coś się będzie działo .

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium