Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Region, Krynica Zdrój
Celnicy też śmigają na deskach
Przez trzy dni, od 22 do 24 stycznia br., na stacji narciarskiej Słotwiny w Krynicy Zdroju odbyły się V Mistrzostwa Polski Służby Celnej w narciarstwie alpejskim. W imprezie bardzo udanie wystartowała reprezentacja Izby Celnej w Przemyślu.

Jak poinformowali organizatorzy, jubileuszowe piętnaste mistrzostwa Polski były rekordowe jeśli chodzi o obsadę. Do rywalizacji na narciarskich trasach przystąpiło łącznie 64 zawodniczki i zawodników. Mroźna, słoneczna pogoda, dobrze przygotowane  trasy sprzyjały zaciętej rywalizacji.

Czteroosobowa ekipa przemyskich celników w składzie: Joanna Walczak, Piotr Chudzik (kategoria wiekowa do 50 lat) oraz Elżbieta Sawicka i Grzegorz Michalski (kategoria wiekowa powyżej 50 lat) w klasyfikacji generalnej zajęła znakomite drugie miejsce. W rywalizacji indywidualnej Grzegorz Michalski zdobył w swojej kategorii złoty medal, zaś J. Walczak i E. Sawicka uplasowały się tuż poza podium.

Pamiątkowe medale, puchary i dyplomy najlepszym wręczyli zastępca szefa Służby Celnej podinspektor celny Jerzy Chrobak oraz dyrektor Izby Celnej w Krakowie inspektor celny Andrzej Nowak.