Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Lubaczów
Lubaczowianie zdominowali Krakowski Bieg Niepodległości
Bardzo dobrze wypadli biegacze z Lubaczowa podczas II Krakowskiego Biegu Niepodległości na dystansie 10 kilometrów. Reprezentanci tutejszej Akademii Sportu indywidualnie zajęli drugie i trzecie miejsce, a grupowo zdobyli tytuły Najlepszej i Najzdrowszej Firmy.
Biegacze Akademii Sportu dumnie reprezentowali Lubaczów.

Z czasem 36 minut i 48 sekund na mecie stawił się Mateusz Rawski, a minutę i 40 sekund później przybiegł Stanisław Ważny.

Szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dawid Maszlanka (42 min.31 sek.), a 22. był Kamil Kawalerski (43 min 14 sek.). Obaj w kategorii do lat 18 nie mieli sobie równych i uzyskali odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W grupie mężczyzn w wieku 50 – 59 zwyciężył Janusz Kornaga, który był niemal o półtorej minuty szybszy od drugiego zawodnika w swojej kategorii.

Na podium wbiegły także lubaczowskie biegaczki. Na drugim miejscu z czasem 59 min. 52 sek. znalazła się Janina Rawska, a Beata Ferenc w kat. 40 – 49 lat zajęła trzecie miejsce (53 min. i 41 sek.).

Lubaczowianie uzyskali także tytuły „Najlepszej Firmy” oraz „Najzdrowszej Firmy”. W pierwszej kategorii klasyfikowano pięciu najlepszych zawodników, a w drugiej liczono osobo-starty.