Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
„Słowak” na podium
W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2014 – 2015.
fot. UM Przemyśl
Nagrodę w imieniu prezydenta miasta Przemyśla odebrał naczelnik wydziału promocji, turystyki, sportu i kultury UM Przemyśla Mariusz Zamirski (drugi z prawej).

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych to Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów – Gimnazjada, a dla szkół średnich – Licealiada. W ubiegłym roku szkolnym w każdej z kategorii wiekowych zawody w różnych dyscyplinach sportowych odbyły się we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 105 tys. młodych sportowców. W kategorii gmin w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady sklasyfikowano łącznie 158 gmin. Miasto Przemyśl w tej kategorii zajęło drugie miejsce, ustępując tylko Rzeszowowi. Aż 164 szkoły ponadgimnazjalne brało udział w zawodach wojewódzkich w ramach Licealiady. Najlepszą szkoła na Podkarpaciu okazało się V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Na najniższym stopniu podium znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Przemyślu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium