Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Przeworsk, Region
Błyskawiczni w szachach
73 zawodników z Podkarpacia wzieło udział w szachowych rozgrywkach. 15 błyskawicznych partii pozwoliło na wyłonienie zwycięzcy.
Zawodnicy rozegrali ze sobą 15 partii.

18 października w hali sportowej przy ul. Misiągiewicza w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Szachach Błyskawicznych w kategorii open. Rozegrano 15 partii systemem szwajcarskim. Spośród 73 zawodników najlepszym szachistą okazał się Kamil Gierulski z Rzeszowa. Drugie miejsce zajął Damian Lewtak z Czarnej, zaś trzecie Daniel Kopczyk ze Starej Wsi. Najlepsza spośród sześciu kobiet była Anna Winter z Krosna. Wśród uczestników byli nawet uczniowie szkół podstawowych, którzy zmierzyli się z dużo starszymi od siebie zawodnikami. Patronat nad mistrzostwami sprawował przewodniczący rady miasta Przeworska Tomasz Kojder, który jako wielki pasjonat tej biało-czarnej dyscypliny również stanął do walki. Zajął 21. miejsce. Sędzią głównym mistrzostw był Marian Bysiewicz.

Organizatorami sportowego wydarzenia byli: Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie, MOSiR Przeworsk oraz Klub Szachowy Gambit Przeworsk.

Laureaci Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Szachach Błyskawicznych razem z przewodniczącym rady miasta Przeworska Tomaszem Kojderem (pierwszy z prawej) i sędzią głównym Marianem Bysiewiczem (pierwszy z lewej).