Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Region, Przeworsk
Błyskawiczni w szachach
73 zawodników z Podkarpacia wzieło udział w szachowych rozgrywkach. 15 błyskawicznych partii pozwoliło na wyłonienie zwycięzcy.
fot. Barbara Chmura
Zawodnicy rozegrali ze sobą 15 partii.

18 października w hali sportowej przy ul. Misiągiewicza w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Szachach Błyskawicznych w kategorii open. Rozegrano 15 partii systemem szwajcarskim. Spośród 73 zawodników najlepszym szachistą okazał się Kamil Gierulski z Rzeszowa. Drugie miejsce zajął Damian Lewtak z Czarnej, zaś trzecie Daniel Kopczyk ze Starej Wsi. Najlepsza spośród sześciu kobiet była Anna Winter z Krosna. Wśród uczestników byli nawet uczniowie szkół podstawowych, którzy zmierzyli się z dużo starszymi od siebie zawodnikami. Patronat nad mistrzostwami sprawował przewodniczący rady miasta Przeworska Tomasz Kojder, który jako wielki pasjonat tej biało-czarnej dyscypliny również stanął do walki. Zajął 21. miejsce. Sędzią głównym mistrzostw był Marian Bysiewicz.

Organizatorami sportowego wydarzenia byli: Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie, MOSiR Przeworsk oraz Klub Szachowy Gambit Przeworsk. 

fot. Barbara Chmura
Laureaci Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Szachach Błyskawicznych razem z przewodniczącym rady miasta Przeworska Tomaszem Kojderem (pierwszy z prawej) i sędzią głównym Marianem Bysiewiczem (pierwszy z lewej).
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium