Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Lubaczów, Basznia Dolna
165 biegaczy na półmaratonie
22-letni Kostiantin Koliada ze Lwowa, z czasem 01 godz. 15 min. 16 sek. został zwycięzcą II Półmaratonu Lubaczowskiego. Drugie miejsce zajął Mateusz Rawski, doświadczony biegacz z Lubaczowa.
M. Rawski, reprezentujący Akademię Sportu w Lubaczowie, stracił do zwycięzcy 19 sekund. Trzeci na metę dobiegł Łukasz Kutryn z Biszczy, który miał stratę do zwycięzcy 59 sekund.
Wśród kobiet wszystkie miejsca na podium zajęły lwowianki. Pierwsza przybiegła Maria Hudak (czas 01:22:13), druga Yuliya Kukmar (01:28:04), a trzecia – Tetyana Yevstratyeva (01:39:12).
Bieg ukończyło 165 biegaczy z Polski i Ukrainy. Najwięcej zawodników pochodziło z Podkarpacia i Lubelszczyzny. Do przebiegnięcia mieli odległość 21,097 km. Organizatorem imprezy była Akademia Sportu w Lubaczowie.