Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl
Przemyślanie tuż za podium
BADMINTON. W Suwałkach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w badmintonie. Przemyśl reprezentowali badmintoniści UKS „Aktywna Piątka” w składzie: Norbert Świerk, Karol Zawalski, Michał Bienia i Patryk Kordek.

Młodzi przemyślanie w grupie eliminacyjnej zmierzyli się z Mazovią Płock, z którą wygrali 4:1 i Unią Bieruń, której ulegli 1:4. Zajmując 2. miejsce w grupie, UKS „Aktywna Piątka” wywalczyła awans do półfinału, gdzie ich rywalem był zespół Hubertusa Zalesie Górne. Po bardzo zaciętym meczu, w którym wszystkie pojedynki rozstrzygały się w trzech setach, przemyślanie ulegli 1:3, zajmując tym samym 4. miejsce w Polsce.

Trzeba koniecznie dodać, że przemyska ekipa była najmłodsza z grona pierwszej czwórki, co daje podstawy do walki o złoty medal w przyszłym roku, oczywiście pod okiem trenerów Dariusza Stańko i Tomasza Zawaskiego. Za naszym pośrednictwem UKS „Aktywna Piątka” dziękuje UM Przemyśla, firmie Sarafis i Alior Bank, bez których wyjazd na tę imprezę byłby niemożliwy.
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium