Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Jarosław, Jarosław, Mariapocs
II miejsce Marcina Banowicza w węgierskim drifcie!
11 – 12 lipca w węgierskiej miejscowości Mariapócs odbyła się kolejna runda Mistrzostw Węgier połączona ze słowacką ligą City Drift Challenge. Zawodnicy przybyli z Europy Wschodniej. Polskę jako jedyny reprezentował Marcin Banowicz z Jarosławia swoim nissanem 200sx.
fot. Marek Amg Jaszay

– Tor ma swój niepowtarzalny klimat, jeździło mi się bardzo dobrze, nic nie zapowiadało problemów, dopóki w kwalifikacjach, jadąc na 100%, po niewielkim błędzie uderzyłem tyłem samochodu w ścianę opon, uszkadzając chłodnicę oleju. Usterkę udało się dość szybko naprawić dzięki zaangażowaniu całego mojego teamu, kwalifikacje udało się ukończyć na 4 pozycji – mówi Marcin Banowicz. 

Mimo małej  awarii Marcin pokazał, co potrafi na torze, pokonując świetnych kierowców z Rumunii, Słowacji, Węgier. W finale spotkał się z aktualnym mistrzem Węgier Grozingerem Zsolt. Zmagania zakończyły się II miejscem Marcina Banowicza na podium w klasie PRO.  
Szalona i szybka jazda Polaka spotkała się z wielkim uznaniem wśród organizatorów i publiczności, czego skutkiem jest nowy pseudonim „Crazy”. Już za miesiąc kolejny drift w Mariapócs, w którym Marcin deklaruje już swoją obecność. 

www.difting.hu
fot.Monika Maj
fot.Monika Maj
www.drifting.hu
www.drifting.hu
www.drifting.hu
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium