Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Jarosław
Nabierali doświadczenia w Głuchołazach
Młodzi łucznicy jarosławskiego UKS „Tramp” i Makovii Makowisko rywalizowali w II Rundzie Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Zawody odbyły się w Głuchołazach, a do rywalizacji przystąpiło 132 zawodniczek i zawodników.
Ekipa UKS Tramp i Makovii podczas zawodów w Głuchołazach.

– Po pierwszej, w miarę udanej rundzie w Żywcu nasi zawodnicy wywalczyli już awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i Mistrzostwa Polski. Zmagania w Głuchołazach były więc próbą sprawdzenia się w walce o jak najlepsze lokaty w pucharze oraz nabieraniem doświadczenia startowego – powiedział trener Wiesław Kutyła.

Najlepszą z młodych łuczniczek okazała się Natalia Babiak (ubiegłoroczna zdobywczyni Pucharu Polski), która wywalczyła 6. miejsce, Urszula Kutyła zajęła 16. miejsce, Natalia Socha 18., Martyna Brudek 20., a Gabrysia Dziak 35. miejsce. Wśród chłopców najlepszym okazał się zawodnik Makovii Kacper Kisiel, który zajął 21. miejsce, Wiktor Kutyła (UKS Tramp) wywalczył 29. miejsce, a Damian Pulit był 53.