Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 151/2020, Sobota 30 maja 2020 r., Feliksa i Ferdynanda
Opublikowano
Przemyśl
Trudna inauguracja badmintonistów UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl
Z jednym zwycięstwem na koncie zakończyła I rzut LOTTO Ekstraligi Badmintona ekipa UKS Aktywna Piątka Przemyśl. Na turnieju w stolicy mieli jednak zacnych rywali, w tym aktualnego mistrza Polski ABRM Warszawa.
Zespół UKS Aktywna Piątka Przemyśl po I rzucie LOTTO Ekstraligi Badmintona zajmują 10. miejsce w tabeli.
fot. ze zbiorów własnych
Zespół UKS Aktywna Piątka Przemyśl po I rzucie LOTTO Ekstraligi Badmintona zajmują 10. miejsce w tabeli.

Turniej w stolicy trwał 2 i 3 listopada br. Oprócz ABRM Warszawa podopieczni Dariusza Stańki mierzyli się z czołową ekipą poprzedniego sezonu KU AZS UM Łódź i Stalą Nowa Dęba. Przypomnijmy, że w tym sezonie w szeregach przemyślan brakuje liderki z poprzedniego sezonu, czyli Katariny Dżanhobekovej, którą zastąpiła Agnes Korosi. Węgierka jednak w Warszawie nie zagrała. Na korcie nie pojawił się także lider grupy męskiej, czyli Serhij Garist.

Kapitalne zawody rozegrał Michał Matysiak, który zdobył komplet punktów w spotkaniach z ekipami z Łodzi, Nowej Dęby i Warszawy. Znakomity mecz rozegrał zwłaszcza z Bartoszem Markiewiczem z ABRM Warszawa, wygrany po walce w trzech setach. Problem w tym, że w tym pierwszym, z łódzkimi akademikami pozostali spisali się słabiej. Ale aby pokonać Jacka Kołumbajewa, Lukasa Holuba czy Adama Szolca, trzeba wznieść się na wyżyny swoich możliwości i umiejętności. Podobnie sprawa wyglądała w starciach z zawodnikami z Warszawy. Adam Cwalina, Mateusz Dubowski czy Olga Archangielskaya to najwyższa klasa w ekstralidze.

Podopiecznym D. Stańki udało się wygrać jedynie ze Stalą Nowa Dęba. Pewnie i efektownie. To były ekstraligowe derby Podkarpacia, z których zwycięsko wyszli przemyślanie. W większości pojedynków nowodębianie nie mieli większych szans. Trochę emocji było w mikście, inaugurującym zmagania. Nie był to udany turniej dla Patryka Kordka, który jako jedyny oddał punkt rywalowi ze Stali. Warto wspomnieć, że w zespole z Nowej Dęby wystąpiła wychowanka UMKS Dubiecko Klaudia Bukowińska.

 

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – KU AZS UM Łódź 2:5

 

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – Stal Nowa Dęba 6:1


UKS Aktywna Piątka Przemyśl – ABRM Warszawa 1:6

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium