Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 156/2020, Czwartek 4 czerwca 2020 r., Karola i Franciszka
Opublikowano
Mecz boksu olimpijskiego Polska – Finlandia – zapowiedź
Już w najbliższy piątek 1.11 odbędzie się gala boksu olimpijskiego, w której zmierzy się reprezentacja Polski z Finlandią. Warszawska gala będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Czym jest boks olimpijski? To starcie dwóch drużyn, w którym mierzą się ze sobą w 10 pojedynkach. Konfrontacje są podzielone na kategorie, począwszy od wagi papierowej (46-49 kilogramów) kończąc na wadze superciężkiej (>91 kg).

W piątek zostanie rozegrany mecz pomiędzy Polską a Finlandią. Część ekspertów okrasza to starcie jako pojedynek Warszawy z Helsinkami. Boks olimpijski wraca do łask i organizatorzy gal coraz chętniej powracają do tradycji i organizują pojedynki drużynowe. Nie da się ukryć, że jest to również czynnik dający znacznie większe emocje oglądającym. Na warszawskiej Pradze będziemy świadkami 10 pojedynków w sześciu kategoriach wagowych pomiędzy Polakami a Finami.

Kibice czekają na bardzo emocjonujący pojedynek pomiędzy Pawłem Kastrominem a Fedorem Vinogradovem w wadze półśredniej. Jak podaje fińska strona betting24 Kastromin zaprezentował się z kapitalnej strony w pojedynku przeciwko Słowenii w maju tego roku, kiedy to w świetnym stylu pokonał swojego rywala. Teraz oczekuje się, że podobny przebieg będzie miał pojedynek przeciwko fińskiemu bokserowi.

Interesująco zapowiada się również pojedynek w kategorii koguciej, w której zmierzą się Paweł Brach z Kristianem Asulą oraz w wadze lekkośredniej, gdzie Norayr Hovhannisyan stoczy pojedynek z Senteri Kemppainenem.

Ozdobą gali ma być pojedynek gigantów w wadze superciężkiej, gdzie zmierzy się Aleksander Celejewski z Nikitą Mikhalkinem.

W meczu odbędą się również dwa pojedynki kobiet, w których wezmą udział dwie najlepsze pięściarki w reprezentacji Polski. Ewa Zamkowska zmierzy się z Anu Lammi w kategorii do 69 kilogramów, natomiast Natalia Gajewska stanie do ringu z Julią Kovander w wadze średniej do 75 kilogramów. Według bukmacherów Polski są faworytami w swoich walkach.

Karta walk pojedynku Polska – Finlandia na gali w Warszawie: 

  • Kogucia 56 kg - Paweł Brach - Kristian Asula 

  • Kogucia 56 kg - Damian Szczepański - Kirill Serikov 

  • Lekka 60 kg - Radosław Rudiuk - Kerim Kadyrov

  • Lekkopółśrednia 64 kg - Norayr Hovhannisyan - Senteri Kemppainen

  • Półśrednia 69 kg - Ewa Zamkowska - Anu Lammi

  • Średnia 75 kg - Natalia Gajewska - Julia Kavander

  • Półśrednia 69 kg - Paweł Kastromin - Fedor Vinogradov

  • Półśrednia 69 kg - Kacper Niewiadomski – TBA

  • Średnia 75 kg - Tomasz Chmiel - Theo Kolemmainen

  • Superciężka 91 kg - Aleksander Celejewski - Nikita Mikhalkin

Relację z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat. Na antenie Polsat Fight od godziny 18:10 rozpocznie się transmisja z gali z Warszawy, którą skomentuje duet Janusz Pindera i Maciej Miszkiń.

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium