Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Region, Bircza
Bircza Biega – dla frajdy, spontanicznie, bez napięcia
Po raz piąty gmina Bircza przystąpiła do akcji „Polska Biega”, by promować zdrowy styl życia. Włączyć się do niej mógł każdy.
– Bieg to sport dla ludzi w każdym wieku, dla najmłodszych jak i starszych. Cieszymy się, że mimo  niesprzyjającej pogody udało nam się zachęcić tak liczną grupę biegaczy. Niejednokrotnie podkreślaliśmy, że ideą akcji nie są zawody sportowe a popularyzacja sportu i zdrowia. W majowych biegach nie ma najlepszych czy najsłabszych, nie ma miejsc, medali i pucharów. Jesteśmy równi a motywacją dla wszystkich było  zadowolenie i satysfakcja z udziału w biegu, bo bieganie to sposób na zdrowe, radosne życie – mówi Anna Kozanecka z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy.  
Koordynatorem biegu był Zbigniew Chaszczyn.  Jako pierwsi wystartowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Birczy oraz uczniowie z klas 0 – III szkół podstawowych. Razem z uczniami biegli także opiekunowie i nauczyciele. Następnie na starcie zameldowali się uczniowie Zespołu Szkół w Birczy, gimnazjum oraz szkół podstawowych w Lipie i w Sufczynie.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium