Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 155/2020, Środa 3 czerwca 2020 r., Leszka i Kłotyldy
Opublikowano
Jarosław
Co łączy tenis stołowy z futbolem?
We wrześniu br. w Jarosławiu odbędą się mistrzostwa powiatu jarosławskiego w „enigmatycznej” dyscyplinie sportu, jaką jest w naszym regionie teqball. Pomysłodawcą tej imprezy jest radny Kamil Dziukiewicz, menadżer superligowego Kolpinga FRAC, który na co dzień jest wielkim fanem tej dyscypliny.
Teqball doskonale pomaga rozwijać pewność siebie, co jest niezwykle ważną cechą każdego piłkarza.
fot. ze zbiorów własnych
Teqball doskonale pomaga rozwijać pewność siebie, co jest niezwykle ważną cechą każdego piłkarza.

– Teqball to statystycznie najszybciej rozwijający się sport na świecie. Powstał w 2014 roku na Węgrzech i od tego czasu jego popularność nieustannie rośnie. Obecny jest w ponad 80 krajach i szybko znalazł zastosowanie w największych klubach takich jak: Bayern Monachium, Paris Saint Germain, Chelsea Londyn, Arsenal Londyn, Ajax Amsterdam czy Real Madryt. To efektywne narzędzie treningowe do podnoszenia umiejętności technicznych – powiedział K. Dziukiewicz, dodając: – Nie jest to konkurencja dla piłki nożnej, ale jej uzupełnienie. Doskonale pomaga rozwijać pewność siebie, co jest niezwykle ważną cechą każdego piłkarza. Ma pozytywny wpływ na czas reakcji przy podejmowaniu decyzji na boisku. Doskonale sprawdza się w realiach nowoczesnego futbolu. To ważne i potrzebne. Obserwuję to na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Będą gwiazdy

Turniej o mistrzostwo powiatu jarosławskiego, którego stawką będzie puchar starosty Tadeusza Chrzana zaplanowano na 22 września br. – Więcej informacji zdradzimy podczas konferencji prasowej na początku września. Na mistrzostwach nie zabraknie gwiazd i wyjątkowych gości – zdradził K. Dziukiewicz.

Polska to jeden z najdłużej działających i najbardziej utytułowanych krajów w całej hierarchii światowego teqballa. Potwierdzeniem tej tezy są medale i trofea, z których najcenniejszymi są brązowy medal mistrzostw świata w grze pojedynczej z 2018 roku oraz srebro w elitarnym turnieju internacjonalnym „Warsaw Cup”. Polskimi ambasadorami teqballa są: Michał Listkiewicz, Andrzej Strejlau i Szymon Marciniak.

Czym jest teqball?

Teqball to dyscyplina sportu, łącząca w sobie elementy przede wszystkim tenisa stołowego i piłki nożnej. Gra w teqballa odbywa się na pochylonym stole i polega na przerzucaniu piłki nożnej o preferowanym rozmiarze „5” (tradycyjny rozmiar, którym rozgrywane są wszystkie seniorskie rozgrywki, waga piłki od 415 do 445 gramów). W czasie gry nie można wchodzić w kontakt ze stołem, a także z przeciwnikiem, co ogranicza ryzyko kontuzji. Rywalizacja polega na przebijaniu piłki na połowę rywala, nie wolno jej przy tym dotknąć więcej niż trzy razy (i więcej niż dwa razy pod rząd tą samą częścią ciała).

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium