Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Jarosław
Katarzyna Świzdor wicemistrzynią Polski
W Nowy Targu odbyła się jedna najważniejszych imprez w amatorskim kickboxingu – Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w formule low kick. Wśród startujących znalazła się trójka reprezentantów Klubu Sportów Walki „Sokół” Jarosław.
Katarzyna Świzdor z trenerem Jackiem Bronowskim.
fot. ze zbiorów własnych
Katarzyna Świzdor z trenerem Jackiem Bronowskim.

Zawody zgromadziły 278 zawodników z 78 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu. KSW „Sokół” reprezentowali: Katarzyna Świzdor (waga 56 kg, senior), Jakub Ogryzek (63,5 kg, senior) oraz Patryk Pientnik (67 kg, senior). Walki były rozgrywane na dystansie 3 rundy po 2 minuty przy wsparciu elektronicznego systemu punktującego.

Katarzyna Świzdor, która początkowo miała wystąpić w niższej kategorii wagowej, zaprezentowała świetną dyspozycję i wywalczyła wicemistrzostwo Polski seniorów. W walce półfinałowej spotkała się z rywalką z Gdańska, którą zdominowała, doprowadzając do dwóch knockdownów. Ostatecznie wygrała jednogłośną decyzją sędziów. Walka finałowa Kasi została wybrana do Gali Finałowej, ze względu na rywalkę, którą była Iwona Nieroda, wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i świata zarówno w amatorskim, jak i zawodowym kickboxingu.

– Mimo klasowej przeciwniczki, Kasia stawiła twardy opór, dotrzymując tempa i zaciętości w walce. Dla niej ta walka stanowi swoisty krok milowy, gdyż zaprezentowała nowy poziom i zdecydowany progres taktyczny. Pomimo przegranej na kartach sędziowskich jest o duży krok do przodu w swojej karierze zawodniczej – powiedział trener Sokoła Jacek Bronowski.

Mężczyźni tym razem nie awansowali do stref medalowych, zebrali jednak cenne doświadczenia. Fantastycznie także wsparli koleżankę klubową w jej drodze po sukces. Już za niecałe dwa tygodnie szykuje się kolejna duża impreza – Mistrzostwa Polski w formule K-1, które stanowić będą również selekcję do kadry narodowej oraz do udziału w Olimpiadzie Sportów Nieolimpijskich – The World Games.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium