Życie Podkarpackie nr 29/2019 Życie Podkarpackie nr 29/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 199/2019, Czwartek 18 lipca 2019 r., Kamila i Szymona
Opublikowano
Przemyśl
Komplet UKS Aktywnej Piątki. Wracają myśli o „czwórce”
UKS Aktywna Piątka w czwartym rzucie Polskiej Ekstraklasy Badmintona wywalczyła komplet zwycięstw i wciąż liczy się w walce o czołową czwórkę, która bić się będzie o medale!
fot. ze zbiorów własnych
Przemyska ekipa po trzecim zwycięstwie w turnieju z warszawską Legią.

Podopieczni Dariusza Stańki czwarty ekstraklasowy turniej rozegrali w Głubczycach, a ich rywalami były zespoły: miejscowego Technika, Sportowej Politechniki Gdańsk i Legii Akademia Badmintona Warszawa. Pierwsza ekipa do tej pory była wyżej notowana od przemyślan, dwie pozostałe nie. W spotkaniach z nimi to UKS Aktywna Piątka był faworytem.

Takowym nie był w konfrontacji z gospodarzami imprezy. Mimo to uczeń przerósł mistrza! Przemyślanie wygrali bardzo ważny mecz, występując bez swojego lidera wśród mężczyzn Serhija Garista. Do zespołu, po udanych dla siebie, okraszonych medalami, mistrzostwach Słowacji, wróciła Katarina Vargova. Spotkanie zainaugurował Patryk Kordek, który stanął przed nie lada zadaniem. Jego rywalem był znakomity Rosjanin Nikita Chakimow. Patryk przegrał w trzech setach, ale straty – po znakomitym pojedynku – odrobił Michał Matysiak, a potem na korcie królowały już przemyskie badmintonistki. Christina Dżanhobekova trafiła wreszcie na godną siebie rywalkę, mistrzynię Słowacji Kateriną Tomalovą i po pasjonującym boju ograła ją w pięciu setach. Mniej męczyła się K. Vargova. Wspólnie, w deblu wywalczyły czwarty punkt dla zespołu, który oznaczał, że UKS Aktywna Piątka pokonała Technika!

W dwóch pozostałych spotkaniach przemyślanie nie dali szans rywalom, choć trener D. Stańko bardzo rotował składem. Wybory były jak najbardziej słuszne, bo zarówno Sportowa Politechnika Gdańsk, jak i Legia Akademia Badmintona Warszawa ugrały ledwie jeden punkt. Od razu jednak trzeba zaznaczyć, że to nie były łatwe batalie. Tyle, że koncentracja, wola walki i konsekwencja w poczynaniach pozwoliły przemyślanom panować nad sytuacją.

 

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – Technik Głubczyce 4:3

 

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – Sportowa Politechnika Gdańsk 6:1

 

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – Legia Akademia Badmintona Warszawa 6:1

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 29/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium