Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
„Tylko” jeden triumf przemyślan
Po raz drugi w trwającym sezonie 2018 – 2019 hala Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była areną zmagań najlepszych polskich badmintonistów. Z udziałem czterech zespołów 15 i 16 grudnia br. odbył się trzeci rzut Polskiej Ekstraklasy Badmintona. UKS
UKS Aktywna Piątka Przemyśl tuż po wygranej z UKS Plesbad Pszczyna.
fot. ze zbiorów własnych
UKS Aktywna Piątka Przemyśl tuż po wygranej z UKS Plesbad Pszczyna.

UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl wygrała tym razem „tylko” raz. „Tylko”, bowiem po znakomitych w ich wykonaniu dwóch poprzednich rzutach apetyt bardzo urósł…Podopieczni Dariusza Stańki rywali mieli zacnych. Lider tabeli i główny pretendent do złota, czyli ABRM Warszawa, czołowa drużyna poprzedniego sezonu, czyli OSSM SMS Białystok i wzmocniony przed rozgrywkami zespół UKS Plesbad Pszczyna. Przemyślanie przegrali dwa razy. Z liderem, ABRM-em Warszawa. Mimo ogromnej ambicji i serca włożonego w tę potyczkę, mieli za mało argumentów. Zderzyli się z potężną siłą. Mimo że warszawianie w porównaniu ze swoim inauguracyjnym meczem z OSSM SMS Białystok zmienili skład (zabrakło m.in. znakomitego Adama Cwaliny), niewiele ubyło im na jakości.
Niezwykle emocjonująco zapowiadał się mecz z ekipą z Podlasia. Ekipa OSSM SMS Białystok zagrała va banque w imprezie. „Odpuściła” pojedynek z liderem, niewiele namęczyła się z UKS Plesbad, wszystkie siły i koncentrację kierując na potyczkę z gospodarzami. W poprzednim sezonie UKS „Aktywna Piątka” miała nikłe szanse, aby białostocczanom podskoczyć, w tym wprost przeciwnie. Tyle, że aby sięgnąć po wygraną, nie wystarczyła znakomita gra tylko dwójki zawodników. Pozostali musieli także wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i możliwości. Niestety, nie udało się. Zwycięskie partie Ch. Dzhanhobekovej i S. Garista to było zbyt mało, aby przemyślanie mogli dopisać do swojego konta choćby jeden punkt.

Gospodarze pewnie natomiast pokonali ekipę z Pszczyny, a decydujący o wygranej punkt zdobył debel Patryk Kordek/Michał Matysiak, po znakomitym, pięciosetowym boju z bardzo groźnym duetem Alan Ostrowski/Damian Pławecki. Trzy punkty w tym pojedynku dał natomiast kobiecy debel Christina Dzhanhobekova/Katarzyna Kutacha.


 UKS Aktywna Piątka Przemyśl – UKS Plebad Pszczyna 5:2

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – ABRM Warszawa 2:5

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – OSSM SMS Białystok 2:5
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
vpnbug 137.59.221.78 09.04.2020
I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing. vpnbug
user
liliana06 89.74.70.145 17.06.2020

I tak dobrze :) 

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium