Życie Podkarpackie nr 12/2019 Życie Podkarpackie nr 12/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 82/2019, Sobota 23 marca 2019 r., Feliksa i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
Badmintonowy wicemistrz Polski padł w Przemyślu
Znakomitą inaugurację sezonu 2018 – 2019 w ekstraklasie badmintona zanotował zespół UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl. W I rzucie, rozgranym 27 i 28 października br., w hali POSiR wygrali dwa spotkania, w tym sensacyjnie pokonali aktualnego drużynowego wicemistrza Polski Hubala Białystok.
fot. ze zbiorów własnych
UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl znakomicie zainaugurował swój drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Trener przemyskiej ekipy Dariusz Stańko przed sezonem dokonał rewolucji w kadrze. Wzmocnił przede wszystkim kobiecy skład, kontraktując znakomite Kristina Dzhangobekova i Kristinę Vargovą. Męski skład wzmocnił doświadczony Michał Matysiak. To, w połączeniu w coraz lepszą dyspozycją młodych – Patryka Kordka i Norberta Świerka, miało stanowić mieszkankę wybuchową.
I już pierwszy ligowy mecz to potwierdził. W zeszłym sezonie przemyślanie nie mieli najmniejszych szans z Hubalem Białystok, przegrywając 0:7. W obecnym tamto niepowodzenie odrzucili w kąt, nie przestraszyli się rywala i sprawili nie lada sensację, odprawiając z kwitkiem znakomity zespół z Podlasia. Kapitalne spotkania rozegrały wspomniane Dzhangobekova i Vargova. Zarówno w singlu, jaki i deblu. To one sprawiły, że po sześciu grach było wiadomo, że UKS „Aktywna Piątka” wygra ten pojedynek.
W poprzednim sezonie przemyślanie ulegli AZS AGH Kraków 2:5. Po wygranej z białostocczanami można było przypuszczać, że postawią się i krakowianom. Postawili się, ale minimalnie przegrali. Ponownie znakomicie prezentowały się panie, znacznie gorzej poszło panom. Ci nie zdołali wygrać ani jednego pojedynku, tak w singlu, jak i deblu. Ostatni pojedynek I rzutu przemyślanie rozegrali z Unią Bieruń. Zaczęli od porażki w mikście, w którym ponownie zaprezentował się D. Stańko, ale potem było już coraz lepiej. Jak profesor z doświadczonym Andrzejem Niczyporukiem rozprawił się Patryk Kordek, z kortu swoje rywalki zmiotły Dzhangobekova i Vargova. Debel w ich wykonaniu także nie pozostawił zbyt wielu złudzeń, choć w poszczególnych setach była walka. Decydujący o pewnej wygranej punkt zdobył jednak wcześniej męski debel Michał Matysiak/Patryk Kordek, pokonując po czterosetowej batalii parę Andrzej Niczyporuk/Jakub Suszyński.

 

UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – Hubal Białystok 4:3
UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – AZS AGH Kraków 3:4
UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – Unia Bieruń 5:2

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ra 82.160.131.142 17.11.2018

BRAWO BRAWO,!!!!!! PRZYNAJMNIEJ "WY,," PROMUJECIE NASZE MIASTO!!!!!! 

nr 12/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium