Życie Podkarpackie nr 3/2019 Życie Podkarpackie nr 3/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 16/2019, Środa 16 stycznia 2019 r., Marcelego i Włodzimierza
Opublikowano
Przemyśl
Badmintonowy wicemistrz Polski padł w Przemyślu
Znakomitą inaugurację sezonu 2018 – 2019 w ekstraklasie badmintona zanotował zespół UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl. W I rzucie, rozgranym 27 i 28 października br., w hali POSiR wygrali dwa spotkania, w tym sensacyjnie pokonali aktualnego drużynowego wicemistrza Polski Hubala Białystok.
fot. ze zbiorów własnych
UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl znakomicie zainaugurował swój drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Trener przemyskiej ekipy Dariusz Stańko przed sezonem dokonał rewolucji w kadrze. Wzmocnił przede wszystkim kobiecy skład, kontraktując znakomite Kristina Dzhangobekova i Kristinę Vargovą. Męski skład wzmocnił doświadczony Michał Matysiak. To, w połączeniu w coraz lepszą dyspozycją młodych – Patryka Kordka i Norberta Świerka, miało stanowić mieszkankę wybuchową.
I już pierwszy ligowy mecz to potwierdził. W zeszłym sezonie przemyślanie nie mieli najmniejszych szans z Hubalem Białystok, przegrywając 0:7. W obecnym tamto niepowodzenie odrzucili w kąt, nie przestraszyli się rywala i sprawili nie lada sensację, odprawiając z kwitkiem znakomity zespół z Podlasia. Kapitalne spotkania rozegrały wspomniane Dzhangobekova i Vargova. Zarówno w singlu, jaki i deblu. To one sprawiły, że po sześciu grach było wiadomo, że UKS „Aktywna Piątka” wygra ten pojedynek.
W poprzednim sezonie przemyślanie ulegli AZS AGH Kraków 2:5. Po wygranej z białostocczanami można było przypuszczać, że postawią się i krakowianom. Postawili się, ale minimalnie przegrali. Ponownie znakomicie prezentowały się panie, znacznie gorzej poszło panom. Ci nie zdołali wygrać ani jednego pojedynku, tak w singlu, jak i deblu. Ostatni pojedynek I rzutu przemyślanie rozegrali z Unią Bieruń. Zaczęli od porażki w mikście, w którym ponownie zaprezentował się D. Stańko, ale potem było już coraz lepiej. Jak profesor z doświadczonym Andrzejem Niczyporukiem rozprawił się Patryk Kordek, z kortu swoje rywalki zmiotły Dzhangobekova i Vargova. Debel w ich wykonaniu także nie pozostawił zbyt wielu złudzeń, choć w poszczególnych setach była walka. Decydujący o pewnej wygranej punkt zdobył jednak wcześniej męski debel Michał Matysiak/Patryk Kordek, pokonując po czterosetowej batalii parę Andrzej Niczyporuk/Jakub Suszyński.

 

UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – Hubal Białystok 4:3
UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – AZS AGH Kraków 3:4
UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – Unia Bieruń 5:2

5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ra 82.160.131.142 17.11.2018

BRAWO BRAWO,!!!!!! PRZYNAJMNIEJ "WY,," PROMUJECIE NASZE MIASTO!!!!!! 

user
enable 45.116.232.21 24.11.2018

You made some respectable points there No Credit Check Financing. I looked on the internet for the issue and found most people will go along with with your website. 

user
enable 45.116.232.40 03.12.2018

Howdy! I simply would like to give a good post for this post. I will probably be coming again to your weblog for more soon. anchor

user
seo 45.116.232.39 10.12.2018
That can feel totally proper. Consumer Financial Services Each one of more compact factors have been developed by means of several document schooling. I enjoy the application form lots.
user
Ruth Hansen 45.116.232.16 11.12.2018

Instantaneously this site would unquestionably Financing to Customers  sometimes turn out to be distinguished in relation to every single piece of blog page people today, caused by meticulous research in addition to assessments.


nr 3/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium