Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 146/2018, Sobota 26 maja 2018 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Lubaczów
Kolejne medale warcabistów horynieckiej Unii
Po sukcesach w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych w kategorii do lat 10 i 13, zawodnicy horynieckiej Unii wystartowali w Szklarskiej Porębie tym razem w kategorii do lat 16, 19, 23 w grze długiej i błyskawicznej oraz w Mistrzostwach Polski Seniorek Starszych (powyżej 35 lat).
fot. ze zbiorów własnych
Klaudia Zaborniak na drugim stopniu podium.

Zawodniczki i zawodnicy Unii spisali się znakomicie, przywożąc do domu pięć medali. W kategorii do 16 lat po srebro w grze długiej i brąz w grze błyskawicznej sięgnęła Klaudia Zaborniak. W tej samej kategorii Angelika Żuk była 4. i 5., Sylwia Krzyśkowska – 7. i 4. Wśród chłopców Jakub Gazda zajął 4. miejsce w grze długiej, ale powetował to sobie w grze błyskawicznej, nie dając rywalom najmniejszych szans, co było równoznaczne ze zdobyciem złotego medalu. Mateusz Skibicki dwukrotnie był siódmy. W kategorii do 19 lat Natalia Zaborniak zajęła 7. miejsce w grze długiej oraz 4. w grze błyskawicznej, Wiktor Nesterak był dwukrotnie szósty. Wreszcie w kategorii do 23 lat Mateusz Piątek zdobył złoty medal w grze długiej oraz srebrny w grze błyskawicznej.
W Mistrzostwach Polski Seniorek powyżej 35 lat Ewa Żuk zdobyła srebrny medal. Złoto przegrała przez… niższy ranking. Część horynieckich zawodników zakwalifikuje się do kadry Polski i będzie reprezentować kraj na mistrzostwach Europy i świata.
Jak powiedział Jan Artymowicz, wieloletni trener Unii, wyjazd można uznać udany, mimo kilka pechowych miejsc (czwartych), ale część zawodników może startować za rok w tej samej kategorii i miejsca te  zamienić na złote medale. Wyjazd był możliwy dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie i Urzędowi Gminy w Horyńcu-Zdroju.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium