Życie Podkarpackie nr 49/2018 Życie Podkarpackie nr 49/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2018, Wtorek 11 grudnia 2018 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Przemyśl
Duży sukces Michała Lisowskiego
W hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się XXXIV Puchar Polski Seniorów oraz XIV Puchar Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzików w karate kyokushin.
fot. ze zbiorów własnych
Michał Lisowski (pierwszy z lewej) ma na swoim koncie już sporo sukcesów. Wie jednak, że czeka go jeszcze sporo pracy.

Głównym organizatorem imprezy był Wrocławski Klub Karate Kyokushin. Na czterech matach w konkurencjach kata i kumite rywalizowało aż 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym turnieju był shihan Jacek Czerniec, zaś sędzią technicznym sensei Edward Urbańczyk.

Przemyski Klub Karate Kyokushin, prowadzony przez sensei Ryszarda Makarę i sensei Jerzego Makarę zgłosił do konkurencji kumite trzech swoich zawodników: Michała Sobolaka (kategoria juniorów), Michała Igielskiego (juniorzy młodsi) i Michała Lisowskiego (młodziki). Niestety, choroba wykluczyła ze startu M. Igielskiego. Pech dopadł również M. Sobolaka, który w pierwszej, przebiegającej pod jego dyktando walce, na kilka sekund przed końcem starcia zdekoncentrował się i uległ przeciwnikowi. Ta chwila nieuwagi kosztowała go wyeliminowanie z dalszej rywalizacji. Jedynie M. Lisowski swój start może zaliczyć do udanych. Stoczył w turnieju cztery walki. Pierwszą, bardzo emocjonującą, wygrał przez niejednogłośną decyzja sędziów. W drugiej, ćwierćfinałowej walce jego przeciwnikiem był aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy z Świnoujścia. Młody przemyślanin zaprezentował się jednak wybornie. Potrzebował niespełna 30 sekund na pokonanie rywala przez ippon. W półfinale poradził sobie z przeciwnikiem w niespełna 15 sekund, tkaże wygrywając przez ippon. Dopiero w walce finałowej musiał uznać wyższość rywala, co ostatecznie dało m 2. miejsce w Pucharze Polski.

M. Lisowski ma niespełna 14 lat, jest uczniem siódmej klasy SP 4 w Przemyślu. Karate kyokushin trenuje od 5. roku życia. W swoim dorobku ma już sporo sukcesów, ale wiele jeszcze przed nim. Jest wicemistrzem Podkarpacia z 2016 r. i mistrzem z 2017 r. Zajął 2. miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz w IV Pucharze Podkarpacia. Jednak najważniejszym osiągnięciem w dotychczasowej karierze jest zajęcie 2. we wspomnianych wyżej zawodach we Wrocławiu. Wszystkie trofea zdobył w kategorii młodzików, w wadze +60 kg w kumite, czyli walce kontaktowej.
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
znajomy 31.128.16.217 02.01.2018

Brawo KAROL!!!

user
Radca prawny 79.191.24.99 00:38:40 19-01-2018

Prawo dla sportowców http://monitorprawa.pl/

user
peq 77.112.172.112 10.01.2018
OSU
nr 49/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium