Życie Podkarpackie nr 49/2018 Życie Podkarpackie nr 49/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2018, Wtorek 11 grudnia 2018 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Jarosław
Dwa krążki wojowników Sokoła Jarosław
Hala sportowa w Starachowicach była areną Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule Oriental Rules. W czempionacie wystartowała dwójka reprezentantów Klubu Sportów Walki Sokół Jarosław.
fot. ze zbiorów własnych
Katarzyna Świzdor (z lewej) tuż po zwycięskiej, finałowej walce na ringu w Starachowicach.

W kickboxingu formuła Oriental Rules zezwala ma używanie kolan i łokci oraz dopuszcza klincz, czyli zasady są niemal identyczne jak w boksie tajskim (muay thai). To bardzo trudna i wymagająca konkurencja. Starachowickie zmagania zgromadziły na starcie zawodników z 35 klubów, które reprezentowało 108 osób. Barwy jarosławskiego Sokoła reprezentowali Katarzyna Świzdor (waga 52 kg, kategoria – junior starszy) oraz Jakub Konieczny (waga 60 kg, kategoria – senior).

Katarzyna Świzdor w walce półfinałowej skrzyżowała rękawice z Mają Wolańska ze Stargardu Szczecińskiego. Walka była jednostronna, gdyż młoda jarosławianka, podopieczna Jacka Bronowskiego, zdeklasowała rywalkę, nokautując ją w pierwszej rundzie kopnięciem na tułów. Podczas gali finałowej Katarzyna zmierzyła się z Emilią Podolską, reprezentującą Oktagon Team Kraków. – Walka od początku toczona była w wysokim tempie i żadna z zawodniczek nie odpuszczała. Tak było do końca. Jednak sędziowie dopatrzyli się przewagi krakowianki i tym samym Kasia wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski – powiedział trener J. Bronowski.

Dla K. Świzdor był to bardzo intensywny rok startowy. Zaliczyła z sukcesami cztery turnieje mistrzowskie w Polsce (we wszystkich formułach ringowych, czyli: full contact, low kick, K-1 oraz Oriental Rules) oraz debiutowała na arenie międzynarodowej w mistrzostwach świata, podczas których wywalczyła brązowy medal.

Jakub Konieczny w walce półfinałowej spotkał się z reprezentantem Legiona Głogów, bardzo doświadczonym Mariuszem Lachem. Walka prowadzona była w bardzo szybkim tempie, ale ostatecznie górę wzięło doświadczenie rywala. Jakub zdobył brązowy medal.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 49/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium