Życie Podkarpackie nr 42/2018 Życie Podkarpackie nr 42/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2018, Sobota 20 października 2018 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Jarosław, Jarosław
Zakończenie sezonu driftingowego i 4. miejsce Marcina Banowicza
28 października br. w czasie Warsaw Motoshow Expo odbyło się zakończenie sezonu DMP Driftingowych Mistrzostw Polski 2017 wraz z rozdaniem nagród za klasyfikację generalną. Jarosławski drifter Marcin Banowicz pokazał, na co go stać w tym sezonie, zdobywając 4. miejsce w najwyższej klasie PRO.
fot. FB/Fotocykl
Zwycięzcy DMP Driftingowych Mistrzostw Polski.
fot. FB/Fotocykl
Marcin Banowicz odbiera puchar podczas podsumowania sezonu DMP Driftingowych Mistrzostw Polski 2017 na Warsaw Expo.

Nagrody dla najlepszych wręczyli zawodnicy z innych dziedzin motorsportu: Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz, Filip Nivette i Kamil Heller. Marcin Banowicz w tym sezonie wziął udział w 6 rundach DMP, walcząc na torach w Polsce oraz za granicą, m.in. w  czeskim Brnie i węgierskim Mariapocs. Każdy kolejny start w zawodach przybliżał go do finalnego sukcesu.

Jarosławski drifter ocenia sezon pozytywnie, jednak deklaruje, że w kolejnym da z siebie jeszcze więcej. – To był dobry sezon. Niewiele zabrakło do zajęcia 3. miejsca – komentuje, dziękując jednocześnie sponsorom za wsparcie, a kibicom za doping i wiarę w jego możliwości. Zapytany o plany na przyszłość, odpowiada: – Plany są poważne, w przyszłym sezonie zamierzam wystartować w najbardziej prestiżowej europejskiej lidze, jaką jest Drifit Masters Grand Prix. Teraz czas na chwilę oddechu, niestety dość krótką, bo czeka nas sporo pracy w związku z przygotowaniem samochodu do walki z najlepszymi zawodnikami Europy.

fot. FB/Fotocykl
Podczas zmagań na torze Marcinowi kibicuje mnóstwo osób. Na zdjęciu drifter z dwoma najwierniejszymi fankami – żoną Kasią Trojniak-Banowicz oraz siostrą Izabelą Szczepanik.
fot. FB/Fotocykl
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 42/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium