Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Na przełaj w Iławie
LEKKOATLETYKA. W pierwszy dzień wiosny, 21 marca br., nad jeziorem Iławiak w Iławie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów (rocznik 1996 – 97) oraz Juniorów Młodszych (rocznik 1998 –99) w biegach przełajowych.

Łącznie wystartowało 486 zawodników i zawodniczek reprezentujących 156 klubów z całej Polski. Wśród nich dobrze zaprezentowała się 7-osobowa ekipa juniorów młodszych przemyskiego UKS „Tempo 5”. Najwyższe lokaty zajęły przemyślanki w biegu na 2 km. 15. miejsce zajęła Maria Szumada, 21. była Anita Lech, zaś 24. – Justyna Strzelec. W biegu na 3 km na 34. miejscu uplasowała się Angelika Semerko. W najliczniej obsadzonym biegu na 3 km chłopców (100 startujących) Rafał Reszka zajął 40. Pozycję, a Mateusz Bielech, zmagający się dolegliwościami zdrowotnymi, zakończył rywalizację na 78. miejscu. Na najdłuższym dystansie (w kategorii juniorów młodszych) 5 km 37. miejsce wywalczył Michał Mielnikiewicz. W klasyfikacji klubowej, w której punkty zdobywało 32 najlepszych  zawodników z każdego biegu, UKS „Tempo 5” zajęło 21. miejsce wśród 87 punktujących klubów.