Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl
Rekordowa olimpiada. Cztery medale przemyślan
To była rekordowa olimpiada. Wystartowali w niej przedstawiciele aż 60 uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski. Łącznie około tysiąca zawodniczek i zawodników. Nie mogło na niej oczywiście zabraknąć reprezentantów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Przemyśla.
fot. ze zbiorów własnych
Przemyscy seniorzy zdobyli w Łazach cztery medale.

Reprezentacja Przemyśla jak zwykle godnie i z sukcesami reprezentowała miasto podczas IX Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która odbyła się w Łazach. Przemyślanie walczyli o medale na 14 arenach w różnych dyscyplinach z podziałem na kategorie wiekowe. Zdobyli cztery medale, zajmując kilka punktowanych miejsc.

Złoty medal w strzelectwie sportowym w kategorii powyżej 50 lat zdobył Zbigniew Sebzda (pistolet), srebrny krążek przywiózł do domu Bolesław Czyżowicz, który wystartował w kategorii powyżej 60 lat w pływaniu. Na dystansie 50 m stylem klasycznym niewiele mu zabrakło do najwyższego stopnia podium. Brązowe medale wywalczyli natomiast: Danuta Czesak w biegu na 60 m (powyżej 80 lat) oraz Adolf „Dolek” Kunkiewicz w wyścigu kolarski (powyżej 70 lat). Punktowane miejsca zdobyli: Maciej Krzywka i Jank Korczowski w brydż u sportowym, Ewa Czyżowicz (pływanie, 50 m stylem dowolnym; powyżej 50 lat),  Krystyna Mik (lekkoatletyka, bieg na 60 m; powyżej 60 lat), Zdzisława Kazieńko (lekkoatletyka, bieg na 60 m; powyżej 50 lat), Józef Mik (strzelectwo sportowe, karabinek pnaumatyczny), Janusz Musz (pływanie, 50 m stylem dowolnym; powyżej 50 lat), Emilia Fok (boule), Roman Fok (kajakarstwo), Jerzy Zieliński (pływanie), Eugeniusz Kinasz (szachy).

– Jak to w sporcie, nie wszyscy mogą zdobywać medale, ale wszyscy bardzo się staraliśmy – krótko podsumował kierownik reprezentacji Maciej Krzywka.

Za naszym pośrednictwem słuchacze UTW w Przemyślu dziękują firmie Inglot za przygotowanie pięknych koszulek z akcentami naszego miasta dla całej reprezentacji Przemyśla. – Prezentowaliśmy się pięknie zarówno podczas parady, samej ceremonii otwarcia olimpiady, a także podczas zawodów i wręczania medali. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę. Dziękujemy również panu prezydentowi Robertowi Chomie za co prawda skromniejsze niż zwykle, ale zawsze cenne dofinansowanie naszego wyjazdu oraz pani naczelnik Danucie Wiech z Wydziału Spraw Społecznych – dodał M. Krzywka.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium