Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl
UKS „Aktywna Piątka” zagra o 9. miejsce
4 i 5 marca br. w Lublinie i Białymstoku odbył się trzeci rzut badmintonowej ekstraklasy. Na Podlasiu zaprezentował się beniaminek UKS „Aktywna Piątka”. Przemyślanie rozegrali trzy mecze, wszystkie przegrywając. Po fazie zasadniczej uplasowali się na 9. miejscu i o tę lokatę walczyć będą w turnieju finałowym. Jedno jest pewne: cel został osiągnięty, czyli przemyscy badmintoniści utrzymali się w ekstraklasie! Gratulujemy!
fot. ze zbiorów własnych
Beniaminek badmintonowej ekstraklasy UKS Aktywna Piątka Przemyśl osiągnął cel: utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce!

– Jedziemy tam po naukę – krótko stwierdził przed wyjazdem trener Dariusz Stańko. Trudno się dziwić takiemu stanowisku, kiedy weźmie się pod uwagę fakt, z kim przemyślanie mieli się zmierzyć. SKB Litpol-Malow Suwałki to lider tabeli, UKS Hubal Białystok – wicelider, OSSM-SMS Białystok – 4. ekipa tabeli. Dwie pierwsze wręcz naszpikowane gwiazdami badmintona, trzecia bardzo solidna z perspektywicznymi zawodniczkami i zawodnikami. UKS „Aktywna Piątka” z SKB Litpol-Malow Suwałki i UKS Hubalem Białystok przegrali po 0:6. W meczu z liderem tabeli udało się im urwać jednego seta. Dokonał tego debel Serhij Garist – Patryk Kordek, którzy przegrali 1:2 (9:21, 21:17, 10:21) z duetem Adam Cwalina – Łukasz Moreń, czyli reprezentantami Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Podobnie było w spotkaniu z UKS Hubalem. Tym razem seta udało się ugrać kobiecemu deblowi Dorota Danielak – Kinga Stefańska, które uległy 1:2 (28:26, 14:21, 12:21) parze Karolina Janowska – Edyta Tarasewicz. Najbardziej wyrównanym pojedynkiem był mecz z OSSM-SMS Białystok. Przemyślanie przegrali 2:4. Kapitalnie zaczął Norbert Świerk, który 2:0 (21:16, 21:19) pokonał medalistę mistrzostw Polski Adama Szolca. Wyrównany był mecz debla mężczyzn, w którym Aleksander Jabłoński i Dominik Ziętek musieli się sporo natrudzić, aby przełamać opór przemyskiego duetu Serhij Garist – Patryk Kordek. Ostatecznie wygrali 2:1 (21:23, 21:15, 21:11). Drugi punkt dla UKS „Aktywna Piątka” zdobył Serhij Garist, pokonując Konrada Płocha 2:1 (21:13, 18:21, 21:15).

Teraz w ekstraklasie rozegrane zostaną trzy turnieje o poszczególne miejsce. W jednym powalczą zespoły z miejsc 1. – 4., w drugim z miejsc 5. – 8., w trzecim z miejsc 9. – 12. Ten trzeci turniej odbędzie się w Przemyślu najprawdopodobniej 2 kwietnia br. UKS „Aktywna Piątka” zagra w nim z UKS Plesbad Pszczyna o 9. miejsce w końcowej klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Polski. Zespoły AZS UWM Olsztyn i Yonex Team Lublin powalczą o ekstraklasowy byt na przyszły sezon.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium