Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Lubaczów
Rodzina Kubiszynów: – Bez pasji życie nie ma sensu
– Do dzisiaj pamiętam jak razem z ojcem biegaliście wieczorami po Lubaczowie – wspominają znajomi Kubiszynów. Najbardziej znanym reprezentantem rodziny jest obecnie Mateusz, który w miniony weekend zdobył 3. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w kickboxingu. Ale sport to pasja wszystkich jego braci i ojca, który za kilka miesięcy skończy 54 lata i ciągle jest aktywnym piłkarzem!
Kubiszynowie podczas meczu Tanew Wola Wielka – Rolnik Wólka Krowicka (w barwach Rolnika).

Dla wszystkich braci przygoda ze sportem zaczęła się od karate tradycyjnego. Pierwszy zaczął najstarszy Tobiasz, młodsi bracia chcieli iść jego śladem. Wkrótce wszyscy zaczęli też treningi piłki nożnej, która towarzyszy im do dzisiaj. – Pierwsze kroki w sporcie stawiałem w „zerówce”. Do piłki i karate doszła gimnastyka sportowa. Od dziecka byłem bardzo ruchliwy – opowiada Mateusz, który w tej dyscyplinie został nawet mistrzem Podkarpacia.

Jadę odzyskać tytuł

Starty na zawodach w kickboxingu zaczęły się wiosną 2013 r. od Pucharu Polski k-1 w Starachowicach. Zajął tam 3. miejsce. Na Mistrzostwach Polski w formule full contact zdobył złoto i pojechał reprezentować nasz kraj na zawody Pucharu Świata, trzykrotnie przywożąc najwyższe trofea. Sukcesów ma sporo, ale zaznał i goryczy porażki. W październiku ub.r. stracił tytuł mistrza Polski, przegrywając już w pierwszej walce. – Motywacja się zwiększyła, bo tak naprawdę przegrane uczą i jedna porażka może dać więcej niż dziesięć zwycięstw. Trenuję jeszcze mocniej – mówił po powrocie.

Mateusz z trenerem Kadry Narodowej Full Contact Radosławem Laskowskim podczas Pucharu Świata „Bestfighter” w Lignano Sabbiadoro we Włoszech 2014 r.