Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
Patryk Kordek na podium Carpatii Bad!
Trwający od 6 do 8 stycznia br. Grand Prix Polski „Carpatia Bad” był bez wątpienia jedną z największych sportowych imprez w Przemyślu. Zgromadził na starcie wszystkich najlepszych badmintonistów z naszego kraju w kategorii młodzików młodszych (U-13) i juniorów młodszych (U-17). W tym doborowym towarzystwie znakomicie zaprezentował się zawodnik UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek, który w singlu mężczyzn zajął 3. miejsce.
fot. ze zbiorów własnych
Patryk Kordek (z prawej) znakomicie spisał się w Grand Prix Polski „Carpatia Bad”.
Przemyska impreza była tzw. turniejem dedykowanym, miała status „gold”, czyli najwyższą spośród wszystkich turniejów klasyfikacyjnych w badmintonie w naszym kraju. „Goldów” w Polsce są dwa w ciągu roku. Jeden w Warszawie, drugi w Przemyślu. W obu kategoriach wiekowych na ośmiu profesjonalnych matach, udostępnionych przez firmę Yonex, rozgrywane były mecze w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych dziewcząt i chłopców. Dziesiątki pojedynków przez kilka godzin dziennie non stop.

Tak jak w lekkoatletyce wśród wielu konkurencji wisienką na torcie jest bieg na 100 m, tak w badmintonie największym prestiżem cieszy się singiel mężczyzn. I właśnie w grze pojedynczej w kategorii U-17 znakomicie zaprezentował się zawodnik UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek. W grupie eliminacyjnej, złożonej z trzech badmintonistów, wygrał wszystko jak chciał i awansował do grupy, która rywalizowała o miejsca 1. – 4. W tej fazie wygrał jeden mecz, dwa przegrywając. Zajął ostatecznie 3. miejsce i to jest kapitalny wynik. Warto dodać, że jako jedyny urwał seta zwycięzcy całego turnieju, czyli Konradowi Kobylnikowi z Technika Głubczyce. Był najlepszy spośród startujących 16-latków w tej kategorii.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ja 77.255.239.161 08.01.2017

Medyka jest dumna z Kordka Patryka!!!!

user
kibic 31.183.192.129 08.01.2017

Brawo Patryk , wielki sukces gratulacje !!!

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium