Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
Kolejny znakomity występ siatkarskiego narybku
W hali sportowej Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie odbyły się trzy turnieje finałowe Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w minisiatkówce dziewcząt. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nich ekipy UKS 15 Przemyśl, z których dwie awansowały do finałów Mistrzostw Polski.
W kategorii U-11: Marlena Duda, Julia Paja, Alicja Kowalczyk i Amelia Błaszczyk nie miały sobie równych. Na zdjęciu z trenerem Robertem Gierlachem.
fot. ze zbiorów własnych
W kategorii U-11: Marlena Duda, Julia Paja, Alicja Kowalczyk i Amelia Błaszczyk nie miały sobie równych. Na zdjęciu z trenerem Robertem Gierlachem.

Turnieje rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: U-10 (kategoria dwójki), U-11 (kategoria trójki) i U-12 (czwórki). W każdej z nich rozegrane zostały najpierw eliminacje rejonowe, z których najlepsze zespoły awansowały do turnieju finałowego. W każdej z tych kategorii w eliminacjach w trzech grupach terytorialnych uczestniczyło ponad 40 zespołów. Do finałów wojewódzkich awansowało po 12 drużyn. W kategoriach U-10 i U-12 przemyski UKS 15 reprezentowały po dwa zespoły, natomiast w kategorii U11 – jeden.

Pierwsza ekipa w kategorii U-10 – Daria Węcław i Nina Kielar zajęła 4. miejsce, minimalnie przegrywając mecz o brąz. Druga – Gabriela Kołodziej, Zofia Jakóbska, Kornelia Pańko zmagania zakończyła na eliminacjach grupowych. 

W kategorii U-11: Marlena Duda, Julia Paja, Alicja Kowalczyk i Amelia Błaszczyk nie miały sobie równych. Wygrały finał wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving i awansowały do finałów Mistrzostw Polski.

Wreszcie w kategorii U-12 drugą przepustkę dla UKS 15 do finału Mistrzostw Polski w Minisiatkówce o Puchar Kinder+ Sport, zdobywając wicemistrzostwo Podkarpacia, zdobyła drużyna w składzie: Amelia Pańko, Nikola Bednarczyk, Martyna Sitarska, Zofia Gierlach, Maja Paniw i Natalia Iwanicka. Drugi zespół w kategorii U-12: Nikola Jodłowska, Zuzanna Kołacz, Kinga Kocaj, Daria Kuszczak, Klaudia Wydra i Martyna Saja zakończyła rywalizację na miejscach 5. – 8. W walce o półfinał po bardzo wyrównanej grze musiała uznać wyższość drużyny z Krosna.
Dziewczęta, które na co dzień są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu, przygotowywane były przez kadrę szkoleniową: Julita Kawiak, Krzysztof Książek, Paweł Janicki i Robert Gierlach. Gratulujemy!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium