Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Jarosław
San Pajda gotowy do pracy. Skład skompletowany
Drużyna San-Pajdy Jarosław obecnie ma wakacje. Po zniesieniu obostrzeń zespół trenował na tyle, na ile było to możliwe. Po kilku tygodniach urlopu siatkarki wrócą niebawem na parkiet i już pełną parą będą przygotowywać się do sezonu 2020 – 2021.
Zarówno Aleksandra Dudek (na pierwszym planie), jak i Ewelina Brzezińska zostają w jarosławskim zespole na przyszły sezon.
fot. Miłosz Wilgucki
Zarówno Aleksandra Dudek (na pierwszym planie), jak i Ewelina Brzezińska zostają w jarosławskim zespole na przyszły sezon.

Jak informowaliśmy w kwietniowym wydaniu ŻP San-Pajda, podobnie jak wszystkie zespoły, była zmuszona do przedwczesnego podsumowania sezonu 2019 – 2020. Decyzja PZPS-u o zakończeniu rozgrywek bez fazy play-off pozbawiła rewelacyjnie spisującego się beniaminka z Jarosławia szans na awans do ekstraklasy kobiecych rozgrywek. Nieplanowany przestój oraz brak możliwości pracy zmusiły sztab do przeorganizowania grafiku zajęć. Po przymusowej przerwie od treningów i zniesieniu niektórych rygorów przez rząd zespół wrócił do pracy z zachowaniem wytycznych na czas epidemii. Celem było już tylko zakończenie zaplanowanego przed sezonem cyklu treningowego. Najważniejsze było, aby zawodniczki nie utraciły motoryki, szlifowano także indywidualną technikę. – W połowie maja wznowiliśmy treningi i trenowaliśmy do 12 czerwca. Praca przebiegała w sposób normalny natomiast przestrzegaliśmy restrykcyjnych procedur związanych z pandemią. Zadbaliśmy o środki ochrony osobistej każdej zawodniczki, wprowadziliśmy także między innymi częste mierzenie temperatury – opowiedział o ostatnich miesiącach trener Piotr Pajda.

Szczegóły już w lipcu

Trener Piotr Pajda nie zdradza na razie szczegółów dotyczących transferów w zespole San-Pajdy. – Zdecydowaliśmy, że dokładne informacje jak w przyszłym sezonie będzie wyglądał nasz zespół, podamy w połowie lipca. Mogę jedynie powiedzieć, że trzon zespołu zostaje z nami. Zawodniczki, które od lat grają dla nas, nadal będą reprezentować barwy San-Pajdy. Dojdą młode, które w mojej ocenie równają się umiejętnościami i poziomem gry ze starszymi. Mamy dopięte już wszystkie kontrakty, a zespół jest skompletowany. Informacje o konkretnych zawodniczkach będziemy podawać w niedługim czasie – mówi trener.

Intensywny czas przygotowań

Zawodniczki oraz sztab przebywają obecnie na urlopach. Do treningów wrócą 20 lipca. Okres przygotowawczy podzielony został na dwie części. Pierwsza obejmuje przygotowania do Grand Prix Polski, rozgrywanego na piasku. W połowie sierpnia drużyna wróci na parkiet i rozpoczną się przygotowania bezpośrednio do sezonu. Sztab planuje dwa obozy wyjazdowe, prace na własnych obiektach oraz udział w turniejach sparingowych.

– Od końca lipca przez sierpień i wrzesień chcemy rozegrać od 14 do 16 meczów kontrolnych – zdradził P. Pajda. Zgodnie z obecnymi komunikatami, informacjami od PZPS-u I liga wystartuje we wrześniu br. Jeśli sytuacja poszczególnych zespołów nie ulegnie zmianie, w przyszłym sezonie na parkietach zaplecza ekstraklasy kobiecej siatkówki występować będzie 13 zespołów.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Robert 190.73.24.125 14.07.2020

Dla mnie biedny polski prezydent SEO jest bardzo mądry i myślę, że jest idealnym człowiekiem do pracy dla Polski! Nauczył się tutaj: https://www.seoplanner.com/# https://www.seoplanner.com/# 

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium