Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 99/2020, Środa 8 kwietnia 2020 r., Dionizego i Januarego
Opublikowano
Jarosław
Siódme zwycięstwo z rzędu „Biszkoptowej Armii”
Mimo sporego zmęczenia zwycięskim pucharowym bojem z wicemistrzyniami Polski Grot Budowlanymi Łódź, I-ligowe siatkarki San-Pajdy Jarosław nie zeszły ze ścieżki z tablicą „triumf”.
fot. www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam
Słynny już gest jarosławskiego sztabu szkoleniowego i zawodniczek po zwycięskim spotkaniu. Tym razem z zespołem SMS PZPS I Szczyrk.

Dzisiaj (15 lutego br.) późnym popołudniem po raz siódmy z rzędu zeszły z parkietu w glorii zwyciężczyń. W 24. Kolejce mistrzowskich spotkań pokonały na parkiecie hali MOSiR w Jarosławiu ambitny zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku.

Z ekipą, będącą pod kuratelą Polskiego Związku Piłki Siatkowej podopieczne Piotra Pajdy przegrały w pierwszej rundzie, więc były żądne rewanżu. Były także gotowe na podtrzymanie kapitalnej serii wygranych z rzędu.

Spotkanie nie było jednak łatwe, o czym przekonał inauguracyjny set. Tylko dzięki większej determinacji i doświadczeniu gospodynie sięgnęły w nim po zwycięstwo. W drugim było nieco łatwiej, ale dlatego, że jarosławianki poprawiły blok i zagrywkę. W miarę szybko objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca. Podobny przebieg miała trzecia partia, z tym, że dominatorkami na parkiecie były przyjezdne. Na szczęście ekipa San-Pajdy zaprzeczyła popularnemu w siatkówce powiedzeniu, że jeśli prowadzisz 2:0 i nie dobijasz rywala, przegrywasz mecz 2:3. Ostatni akt tego pojedynku był znakomity w wykonaniu miejscowych. Rozniosły w puch przeciwniczki, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

 

San-Pajda Jarosław – SMS PZPS I Szczyrk 3:1 (27:25, 25:21, 19:25, 25:11)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium