Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 101/2020, Piątek 10 kwietnia 2020 r., Michała i Makarego
Opublikowano
Jarosław
Megasensacja w Jarosławiu! San-Pajda w Final Four Pucharu Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]
To niewiarygodne. W dzisiejsze (12 lutego br.) popołudnie przygoda ekipy Piotr Pajdy z Pucharem Polski miała mieć swój kres. Wszak do hali przy MOSiR przy ul. Sikorskiego w Jarosławiu zjechał wicemistrz Polski Grot Budowlani Łódź, który bez problemów miał wywieźć awans do Final Four. Tymczasem… Tymczasem doszło do megasensacji! W najlepszej czwórce zagra I-ligowiec!
fot. www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam
12 lutego 2019 r. zapisze się jako jeden z wyjątkowych w historii jarosławskiego sportu. Wszystko dzięki kapitalnemu występowi siatkarek San-Pajdy, które wyeliminowały wicemistrzyni Polski Grot Budowlanych Łódź i zagrają w Final Four Pucharu Polski.

Łodzianki miały przyjechać jak po swoje. To wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw Polski, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzyń (obecnie) i Pucharu CEV. W lidze Siatkówki Kobiet występuje od 2009 r. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza były absolutnym faworytem tej potyczki.

Ale „Biszkoptowa Armia” nie przestraszyła się. Siatkarki z Jarosławia rozegrały kapitalne zawody. Były niezwykle skoncentrowane, zmobilizowane, walcząc o każdą piłkę. Już w pierwszej partii zaskoczyły wyżej notowane rywalki i wygrały. Wydawało się, że doświadczone łodzianki wyciągnęły wnioski… Nic z tych rzeczy. W II secie prowadziły od początku i stwierdziły, że partia wygra się sama. Popuściły zwłaszcza w defensywie i to był ich wielki błąd. Jarosławianki zaczęły dzielić i rządzić, spychając wicemistrza Polski do roli ucznia. Wyszły na prowadzenie 2:0 w setach i do megasensacji był krok.

Przyjezdne uświadomiły sobie, że jeśli nie wezmą się do roboty, będą za kilkanaście minut wracać do domu z niczym. W bólem, po walce, przełamały I-ligowca w III secie, choć wygrały go dopiero w końcówce. IV set to nieprawdopodobna walka od początku do końca. Zakończona grą na przewagi. Łodzianki zaczęły fatalnie, bo w pierwszym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu. Potem cały czas goniły. Po pasjonującej końcówce zakończonej wynikiem 34:36, łodziankom udało się doprowadzić do piątej partii.

Tie-break od początku lepiej układał się dla gospodyń. Z każdą kolejną udaną akcją sensacja była coraz bliżej. Przy zmianie stron były na prowadzeniu 8:5. Jak się później okazało, zaliczka wystarczyła, by zwyciężyć w całym spotkaniu i sprawić megasensację. Wicemistrzynie Polski odpadły z Pucharu Polski, a jarosławianki w meczu półfinałowym Final Four (7 – 8 marca br.; Nysa) zmierzy się z 5-krotnymi mistrzyniami Polski Chemikiem Police.

 

San Pajda Jarosław – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:22, 25:20, 22:25, 34:36, 15:10)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium