Życie Podkarpackie nr 26/2020 Życie Podkarpackie nr 26/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 187/2020, Niedziela 5 lipca 2020 r., Karoliny i Antoniego
Opublikowano
Jarosław
Wieliczka bez szans. „Biszkoptowa Armia” wróciła na właściwe tory
Po sensacyjnym triumfie na wyjeździe w meczu z liderem tabeli Jokerem Świecie, siatkarki beniaminka I ligi nie dały szans teoretycznie wyżej notowanej ekipie z Wieliczki.
Jarosławska ekipa po zwycięskim spotkaniu z ekipą z Wieliczki.
fot. www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam
Jarosławska ekipa po zwycięskim spotkaniu z ekipą z Wieliczki.

Przełom roku był dla podopiecznych Piotra Pajdy niezbyt udany. To delikatnie powiedziane, bo zespół przeżywał lekki kryzys i przytrafiły się im porażki, które przy normalnej dyspozycji, nie miałby miejsca. Po burzy zawsze wychodzi jednak słońce…

Już w pojedynku z Enea Energetykiem w Poznaniu jarosławianki – choć przegrały w trzech setach – zasygnalizowały powrót do normalnej dyspozycji. Dwa dni później stało się to faktem. Sensacyjnie pokonały na wyjeździe lidera tabeli, zespół Jokera Świecie. Jokera, który wygrał 15 wcześniejszych spotkań.

W dzisiejsze (11 stycznia br.) popołudnie tylko to potwierdziły. 7R Solna Wieliczka niebyt przyjemnie do tej pory kojarzyła się San-Pajdzie. To z nią jarosławianki poniosły pierwszą porażkę w lidze, choć potem zrewanżowały się w pojedynku w ramach Pucharu Polski.

– Przełamaliśmy się na dobre. Po kapitalnym meczu odnieśliśmy drugie z rzędu zwycięstwo nad kolejnym ligowym faworytem. Krok po kroku, spokojnie wracamy na dobre tory – krótko podsumował trener P. Pajda.

Gospodynie wygrały w trzech setach. Wyrównana walka trwała w nich tylko w początkowych fragmentach. Potem, dzięki koncentracji, znakomitemu przyjęciu, ofiarnej grze defensywnej i kombinacyjnej w ataku, z częstym wykorzystaniem skrzydeł, sumiennie budowały punktowe przewagi. Te przekładały się na pewne triumfy w poszczególnych partiach.


San-Pajda Jarosław – 7R Solna Wieliczka 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 26/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium