Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Jarosław
Ależ inauguracja siatkarek San-Pajda Jarosław
Zwycięstwem nad niewygodnym rywalem, jakim jest ekipa Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów zainaugurowały swój pierwszy, historyczny sezon na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, czyli Ligi Siatkówki Kobiet, ekipa San-Pajda Jarosław.
Radość siatkarek San-Pajda Jarosław po historycznym triumfie na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet była ogromna.
fot. www.facebook.com/SanPajdaVolleyballTeam
Radość siatkarek San-Pajda Jarosław po historycznym triumfie na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet była ogromna.

I-ligowe kobiece zespoły rozegrały drugą kolejkę spotkań. „Biszkoptowa Armia”, jak popularnie zwane są siatkarki trenera Piotra Pajdy, miała jednak wówczas wolne. Pauzowała. Do inauguracji sezonu doszło w sobotę, 5 października br., o godzinie 15.30 w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego. Drużyna z Tarnowa przyjechała do Jarosławia podrażniona trochę pechową porażką u siebie ze Stalą Mielec 1:3. Chciała rehabilitacji, ale spotkała się z tak wysoko zawieszoną poprzeczką, że musiała przełknąć gorycz drugiego niepowodzenia.

Tylko w drugim secie podopieczne Piotra Pajdy miały chwile słabości. Pozostałe trzy sety w ich wykonaniu były kapitalne. Zwłaszcza trzeci i czwarty, kiedy wzorowo funkcjonował atak i zagrywka. Dzięki temu rywal został odrzucony od siatki i była okazja stawiać skuteczny blok. Kiedy do tego dodać bardzo dobrą grę w obronie, nie ma się co dziwić, że kibice byli niezwykle ukontentowani, a słowa „koncert gry” pojawiały się co rusz. Jak najbardziej zasłużone.

– Zapisaliśmy na swoim koncie pierwszy w historii komplet punktów To był naprawdę kawał świetnej siatkówki w naszym wykonaniu. Dziękujemy kibicom za głośny doping, sponsorom i władzom miasta za przybycie. Wszyscy byli naszym siódmym zawodnikiem. Zwycięstwa w pierwszej lidze smakują jeszcze lepiej, niż te na niższym poziomie rozgrywkowym. Mamy wymarzony początek i zdecydowanie chcemy więcej – powiedział tuż po zakończeniu spotkania trener Piotr Pajda.

 

San-Pajda Jarosław - Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:1 (25:17, 24:26, 25:17, 25:18)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium