Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl
Pierwszy sparing szczypiornistów SRS Czuwaju
Pierwszy w okresie przygotowawczym sparing rozegrali I-ligowi piłkarze ręczni SRS Czuwaju Przemyśl. Ich rywalem na wyjeździe był ligowy rywal KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
fot. www.kszo.info.pl
Fragment meczu sparingowego KSZO z SRS Czuwajem Przemyśl w hali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z piłką Maciej Kubisztal.

Mecz był towarzyski, miał dać ogląd obu trenerom, w którym miejscu są zespoły przed startem ligi. Wynik był sprawą drugorzędną. W przemyskim zespole zadebiutowali Mateusz Nowak, Tomasz Biernat i Konrad Bajwoluk, który w poprzednim sezonie grał w ekipie z Ostrowca Św. Zaimponować mógł zwłaszcza M. Nowak, który był najskuteczniejszym zawodnikiem SRS Czuwaju. Wystąpili także juniorzy, którzy dołączyli do pierwszego zespołu. Jeden z nich – rozgrywający Mateusz Trawnicki zdobył nawet pierwszą bramkę w seniorskim handballu. Oprócz niego zagrał skrzydłowy Kamil Lew, a w składzie przygotowującym się do zmagań mistrzowski będzie także bramkarz Piotr Kijanka. Do zespołu najprawdopodobniej dołączy jeszcze dwóch zawodników.

Jak już wspomnieliśmy, rezultat spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale warto odnotować, że zwycięsko wyszli z niego gospodarze, wygrywając 31:27. Przez całe zawody posiadali niewielką przewagę bramkową. W 47. min wygrywali już 26:22, ale przemyślanie zdołali wyrównać na 26:26. Końcówka należała do podopiecznych Aleksandra Malinowskiego. Największym problemem czuwajowów w tym meczu były rzuty karne. Egzekwowali ich cztery i nie trafili ani razu…

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – SRS Czuwaj Przemyśl 31:27 (15:12)
KSZO: Szewczyk 1, Piątkowski 2 – Kożeniewskyj 9, Afanasjew 6, Goliszewski 4, Jeżyna 2, Antolak 2, Kuras 1, Cukierski 1, Król 1, Kieloch 1, Rutkowski 1.
SRS Czuwaj: Orłowski, Szczepaniec, Sar – Nowak 8, Kroczek 7, Puszkarski 3, Biernat 3, Kubisztal 2, Kubik 1, Kulka 1, Trawnicki 1, Piechnik 1, Bajwoluk 0, Lew 0.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium