Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Znakomity powrót z zaświatów piłkarzy ręcznych SRS Czuwaju
Konia z rzędem temu, kto w 42. minucie dzisiejszego (21 lutego br.) mistrzowskiego spotkania w hali POSiR wierzył, że piłkarze ręczni SRS Czuwaju będą w stanie odwrócić losy spotkania z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. A jednak!
Paweł Stołowski (z prawej) w samej końcówce pokazał na co go stać. Walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu z Ostrovią.

Przemyślanie przez trzy czwarte meczu grali źle, a momentami bardzo źle. Fatalnie w defensywie, gdzie pozwolili na niemal wszystko szybkim i sprytnym rywalom. Bez większego pomysłu w ataku. Po siedmiu minutach gry przegrywali już 1:7. W I połowie najwyżej w 20. min – 10:17, schodząc na przerwę ze stratą aż 5 bramek. Przez kwadrans II połowy lepiej nie było, mimo że w bramce coraz lepiej zaczął się spisywać Łukasz Orłowski. W 42. min było 23:29 i kompletnie nic nie wskazywało na zmianę scenariusza. Piłka ręczna to jednak jedna z najbardziej  nieprzewidywalnych gier zespołowych. Wystarczyło, że gospodarze zaczęli grać agresywniej w obronie, pewni swego szczypiorniści z Wielkopolski zaczęli się gubić. W ciągu 6 minut czuwajowcom udało się niemal doścignąć rywala, przede wszystkim dzięki skutecznemu włączeniu się w mecz dwóch Pawłów – Puszkarskiego i Stołowskiego. W 48. min było 28:29. Przyjezdni skutecznie bronili się do 56. min, kiedy wciąż jeszcze prowadzili 33:34. Końcówka to już popis gospodarzy. Na prowadzenie 35:34 wyprowadził swój zespół popularny „Stołek”, a później skuteczne interwencje Orłowskiego w połączeniu z trafieniami najlepszych w SRS Czuwaju Macieja Kubisztala i Mateusza Kroczka dały przemyślanom ciężko wywalczone zwycięstwo.

SRS Czuwaj Przemyśl – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 39:36 (18:23)
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski – Kusal 2, Janus 0, Puszkarski 7, Dejnaka 1, Stołowski 7, Wańkowicz 0, Piechnik 0, Misiewicz 5, Kroczek 9, Kubisztal 8.
Ostrovia: Tarko, Admaczyk – Galewski 7, Kierzek 0, Jedwabny 4, Dutkiewicz 3, Bałwas 3, Wojciechowski 0, Tomczak 12, Bielec 2, Pernak 0, Śliwiński 2, Klara 1, Staniek 2.
Sędziowali: Michał Cieślik i Piotr Oleksyk (obaj z Kielc). Kary: SRS Czuwaj – 14 min; Ostrovia – 16 min. Czerwona kartka: Kusal (50. – gradacja kar). Widzów: 300.