Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Pierwsze ruchy kadrowe w SRS Czuwaju Przemyśl
Choć piłkarze ręczni są już dawno po sezonie, w wielu klubach praca wre. Przede wszystkim nad sprawami organizacyjno-finansowymi i dopinaniem kwestii kadrowych. W ciągu kilku ostatnich dni wiele dzieje się w I-ligowym SRS Czuwaju Przemyśl.
fot. www.sportowefakty.pl/oliwer kubus
Środkowy rozgrywający spadkowicza z I ligi Olimpu Grodków Tomasz Biernat jest jednym z kandydatów do gry w SRS Czuwaju Przemyśl.

Wiadomo, że z zespołem pożegnał się rozgrywający Stanisław Makowiejew, który w przyszłym sezonie występować będzie w superligowym Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski. W SRS Czuwaju w sezonie 2016 – 2017 nie będą występować także: Tomasz Dejnaka, Cezary Tyburski, Piotr Kępa i Miłosz Kaczor. Władze klubu nie zasypiają gruszek w popiele. Jak poinformował prezes klubu Kazimierz Wiśniowski, od kilku dni trwają intensywne rozmowy w sprawie konkretnych wzmocnień drużyny. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z kilkoma zawodnikami, którzy wyrazili chęć gry w naszym zespole. I nie byłyby to bynajmniej uzupełnienia, a poważne wzmocnienia zespołu. Nie rozmawialiśmy jeszcze z trenerami, ale stanie się to niebawem. Prowadzimy także rozmowy z potencjalnymi sponsorami naszej drużyny – wyjaśnił K. Wiśniowski.

Wśród ewentualnych wzmocnień przewija się kilka nazwisk znanych z występów na I-ligowych parkietach szczypiornistów. Są wśród nich m.in. jeden z czołowych środkowych rozgrywających minionego sezonu na I-ligowych parkietach Tomasz Biernat (Olimp Grodków), były lewy rozgrywający KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Konrad Bajwoluk, były prawy rozgrywający MOSiR Bochnia Mateusz Nowak czy skrzydłowy SPR-u Tarnów Sławomir Karwowski.

Wiele wskazuje na to, że funkcję pierwszego trenera przejmie Piotr Kroczek, zmieniając na tym stanowisku Przemysława Korobczaka. Znany jest już terminarz spotkań w sezonie 2016 – 2017. I-ligowe rozgrywki ruszą 10 i 11 września br. W inauguracyjnej kolejce SRS Czuwaj zagra na wyjeździe z beniaminkiem AZS AWF Biała Podlaska. Pierwszy mecz na własnym parkiecie rozegra 17 września br., a ich rywalem będzie MKS Kalisz.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
witek 90.206.116.54 05.07.2016

No,brzmi to calkiem obiecujaco.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium