Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Niezły mecz przemyskich szczypiornistów w Wągrowcu
Gdyby nie co najmniej dziwne decyzje sędziowskie w samej końcówce spotkania, to kto wie czy przemyślanie dzisiejszego (30 kwietnia br.) wieczoru nie wyjechaliby z Wągrowca bogatsi o komplet punktów, a z całą pewnością o jedno „oczko”. Przegrali minimalnie, ale zasłużyli na słowa pochwały za walkę do samego końca.
Paweł Stołowski (czerwona koszulka) zdobył w Wągrowcu najwięcej bramek dla SRS Czuwaju Przemyśl.

Gospodarze rozpoczęli od 2:0, to przez lwią część I połowy lepsze wrażenie sprawiali czuwajowcy. W 6. min po trafieniu Stanisława Makowiejewa wyszli na prowadzenie 3:4, by w 11. min, po bramce Tomasza Kulki powiększyć je do 3 trafień – 5:8.Najlepszy okres gry przypadł między 24. a 27. min. Mimo gry w osłabieniu goście potrafili rzucić z rzędu cztery bramki i w owej 27. min znowu prowadzić trzema bramkami (12:15). Szkoda, że zaraz po najlepszym, przyszedł najgorszy moment tej potyczki. Końcówka I połowy zdecydowanie należała do spadkowicza z superligi, dzięki czemu to Nielba zeszła do szatni przy jednobramkowej przewadze.
II połowa toczyła się na zasadzie cios za cios. Na początku kilkoma udanymi interwencjami popisał się Adrian Szczepaniec i w 39. min był remis 21:21. W 49. min po bramce Mateusza Kroczka SRS Czuwaj objął prowadzenie 26:27, po raz ostatni w tym spotkaniu. Ostatni remis był w 54. min, kiedy znakomitą interwencją popisał się Paweł Sar, a dobrze dysponowany rzutowo Paweł Stołowski doprowadził do stanu 29:29. Dwie minuty później Nielba wysforowała się na 31:29, a gdańscy arbitrzy podjęli kontrowersyjne decyzje, wykluczając dwóch przemyskich szczypiornistów na ławkę kar. Grając w „czwórkę”, potrafili jednak na 100 sekund przed finalną syreną doprowadzić do rezultatu 32:31 po celnie wyegzekwowanym rzucie karnym przez M. Kroczka. Na samą końcówkę przemyślanom zabrakło już sił i przegrali, ale swoją postawą zasłużyli na brawa.

Nielba Wągrowiec – SRS Czuwaj Przemyśl 33:31 (16:15)
Nielba: Napierała, Marciniak, Matyjak – Kociołek 3, Karczewski 0, Świerad 6, Pawlaczek 3, Gąsiorek 0, Ł. Hoffman 1, Widziński 7, Pietrzkiewicz 5, M. Hoffman 0, Biniewski 8.
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Orłowski, Sar – Makowiejew 6, Puszkarski 2, Stołowski 8, Kulka 2, Piechnik 1, Kroczek 7, Kubisztal 5.
Sędziowali: Michał Kardynał i Marek Strzelczyk (obaj z Gdańska). Kary: Nielba – 10 min; SRS Czuwaj – 10 min. Widzów: 300.