Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Wielki mecz przemyskich piłkarzy ręcznych w Zawierciu
Przemyślanie wciąż mogą śmiało myśleć o zajęciu 6. miejsca w I lidze, czyli lokaty w górnej połówce ligowej tabeli. Wszystko dzięki znakomitemu, najlepszemu na obcym parkiecie w trwających rozgrywkach, występowi dzisiejszego (17 kwietnia br.) wczesnego popołudnia w Zawierciu, w którym roznieśli zagrożoną spadkiem ekipę Viretu CMC.
Stanisław Makowiejew (w środku) rozegrał znakomite zawody w Zawierciu.

Przemyślanie od samego początku narzucili rywalowi swój sposób myślenia na parkiecie. Narzucili swoje warunki gry, do których podopieczni Krzysztofa Adamuszka nie potrafili się dostosować. W 7. min było 1:4, w 10. min, po rzucie karnym Mateusza Kroczka 2:6.
W I połowie był jeden jedyny moment, w którym kibice zawiercian mogli mieć nadzieję. Grając w osłabieniu, gospodarze rzucili dwie bramki, po chwili Rafał Ratuszniak obronił rzut karny (ponownie egzekwowany przez popularnego „Młodego”), trafił Tomasz Fugiel i w 20. min było tylko 10:13. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa i bardzo bolesna dla gospodarzy. Znakomite zawody rozgrywał Stanisław Makowiejew, seryjnie zdobywający bramki. Dzielnie wspierał go na kole Maciej Kubisztal. Przemyślanie po 5 minutach ponownie odskoczyli na bezpieczną przewagę. Było 14:20, a przy zejściu do szatni jeszcze korzystniej, bo 15:22.
W II połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 40. min przewaga urosła do 9 bramek – 19:28, po kolejnych kilku minutach nic z niej nie ubyło. 46. min – 23:32. Zapowiadało się na rekordową wyjazdową bramkową zdobycz przemyślan, bo o tym, że zwycięstwa nie wypuszczą już z rąk było pewne. Miejscowi między 47. a 55. min na moment obudzili się, chcąc zachować twarz. Zmniejszyli straty do 6 bramek (27:33), ale końcówka zdecydowanie już należała do podopiecznych Przemysława Korobczaka.

Viret CMC Zawiercie – SRS Czuwaj Przemyśl 32:41 (17:22)
Viret CMC: Ratuszniak, Mentel – Salamon 2, I. Zagała 0, Fugiel 10, Danysz 0, Biernacki 5, S. Zagała 5, Kapral 0, Szymański 4, Kurełek 0. Komalski 3, Makaruk 2.
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Orłowski, Sar – Makowiejew 11, Kępa 0, Kubik 0, Puszkarski 8, Kaczor 0, Stołowski 5, Kulka 4, Kroczek 7, Kubisztal 6.
Sędziowali: Marcin Kret i Szymon Świętek (obaj z Krakowa). Kary: Viret CMC – 10 min; SRS Czuwaj – 12 min. Widzów: 200.