Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
„Złota” bramka Macieja Kubisztala
To nie był mecz dla kibiców o słabych nerwach. Dość powiedzieć, że o niezwykle cennym zwycięstwie dzisiejszego (2 kwietnia br.) wieczoru SRS Czuwaju nad MTS-em Chrzanów zdecydował rzut na sekundę przed końcową syreną Macieja Kubisztala.
Maciej Kubisztal (z piłką) bramką na sekundę przed końcem zapewnił swojemu zespołowi dwa cenne punkty.

Zespół z Małopolski, prowadzony przez Adama Piekarczyka mógł się podobać. Choć w I połowie prowadzenie zmieniało się dość często, to lepsze wrażenie pozostawili przyjezdni. W 22. min SRS Czuwaj wyszedł na 14:12, ale jak nieoczekiwanie tę przewagę zyskał, tak równie dziwnie ją stracił. Okres między 22. a 28 min przemyślanie przegrali 1:5 i po bramce Pawła Strońskiego to MTS górował 15:17. Koniec końców I połowa skończyła się polubownie, bo remisowo.
W II połowie także trwała bardzo zażarta, emocjonująca walka. Kiedy po kilku minutach przyjezdnym przyszło grać w podwójnym osłabieniu, znakomitymi interwencjami popisywał się Adrian Szczepaniec, a miejscowi nie mylili się w ataku, wydawało się, że wreszcie złapali odpowiedni rytm i spróbują odskoczyć od przeciwnika. W 34. min było 22:19, w 38. min – 23:20. Nic z tych rzeczy. Wśród gości nagle włączył się z rzutem Tomasz Cupisz, po szybkich wznowieniach trafiał Marcin Skoczylas i zamiast spokoju, ponownie pojawiła się nerwówka, bo w 45. min chrzanowianie ponownie odzyskali prowadzenie – 26:27. Wyglądało na to, że wszystko rozstrzygnie jedna akcja. I tak było. Na 2 minuty i 14 sekund przed końcem karę otrzymał S. Makowiejew. Przemyślanie prowadzili 34:33, ale wyrównał Michał Bednarczyk. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Na 14 sekund przed końcem wrócił na parkiet Makowiejew i to on rozegrał z Maciejem Kubisztalem decydującą akcję. Dograł na koło do popularnego „Kubła”, który na sekundę przed finałem zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo!

SRS Czuwaj Przemyśl – MTS Chrzanów 35:34 (17:17)
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Orłowski, Sar – Tyburski 0, Makowiejew 4, Kępa 0, Kubik 0, Puszkarski 4, Dejnaka 0, Kaczor 0, Stołowski 8, Kulka 2, Piechnik 3, Kroczek 6, Kubisztal 8.
MTS Chrzanów: Gil, Górkowski, Wiatr – Jarząbek 0, Sieczka 2, Madeja 0, Żydzik 1, D. Skoczylas 1, Orlicki 6, Cupisz 6, Kirsz 8, Bogacz 0, Stroński 1, M. Skoczylas 7, Bednarczyk 2, Bugajski 0.
Sędziowali: Kamil Dąbrowski i Paweł Staniek (obaj z Kielc). Kary: SRS Czuwaj – 14 min; MTS Chrzanów – 20 min. Czerwone kartki: Orlicki (56. – brutalny faul) i Bednarczyk (60. – gradacja kar). Widzów: 400.